משה איבגי: "אנחנו עבדים נרצעים של שלטון שכל הזמן מנסה להפחיד אותנו"

השחקן משה איבגי התארח בנובמבר 2013 בתוכנית הבידור של שי שטרן, "שי בשישי", בערוץ 10, ויצא כנגד השיטה, המשטר, האנשים ששולטים באזרחים והשקרים שמוכרים לנו בתור עבדים מודרניים. בתום דבריו הנוקבים של איבגי, הודיע מנחה התוכנית שטרן על מעבר לפרסומות, אך לא לפני שאורח אחר בתוכנית, הסטנדאפיסט אבי נוסבאום, העיר: "אני לא בטוח שירצו לפרסם אצלך אחרי כל מה שהוא אמר".

"אני חושב שכל השיטה (הפוליטית) לא טובה. כל הדרך היא לא נכונה, ובכלל צריך להפסיק עם ראש ממשלה אחד… צריך שנהיה יותר מעורבים במה שקורה לנו. כי אם אנחנו משאירים את זה בידי הממשלה, אני אומר לך עכשיו, אנחנו, מה שהיינו ומה שנמשיך להיות, עוד מתקופת שלמה המלך, אנחנו עבדים נרצעים של השלטון. אנחנו מממנים את כל הכישלונות של השלטון. אנחנו מממנים את כל הקטסטרופה של השלטון. אנחנו מממנים את כל מה שהם עושים כדי לשרוד בממשלה, למרות שזה לא משרת אותנו. אנחנו משלמים את כל המסים, אנחנו נהיים רעבים, אנחנו נהיים עניים, אנחנו נהיים עם פערים מטורפים, ואסור לנו גם להפריע למהלך הזה. ואם אנחנו מתלוננים ועושים מחאה אז כבר במחאה הבאה דואגים להביא משטרה לכל ראשי המחאה כדי שיפחידו אותם ברמה כזאת שלא תהיה עוד מחאה. זה המצב שלנו כרגע. השיטה לא טובה".

"אני לא מבין ולא מאמין שאף בעל מפעל לא צריך להרוויח חמישה מיליארד שקל בשנה כשהפועל שלו מרוויח 4,000 שקל בשנה. אם אתה מרוויח, תחלק את זה עם העובדים שלך. שעובד ירוויח בהתאם למה שהמפעל שלו מרוויח. לא יכול להיות שיהיה שכר מינימום, תמיד שכר מינימום, ואדם לא יכול להתפרנס ממה שהוא מרוויח… אז אתה שואל את עצמך, למה? כי כולם רואים בנו מטומטמים, פראיירים ושאנחנו נשתוק ונאכל את זה. ואני אומר: אנחנו צריכים להפסיק לשתף פעולה עם הדבר הזה".

"דואגים להפחיד אותנו כל הזמן כדי שלא נתעסק בדברים שבאמת מעסיקים אותנו. איך נשרוד? איך נחיה באמת? איך נביא אוכל הביתה? מפחידים אותנו מאיראן ומפחידים אותנו מפה ומימין ומשמאל כדי שנהיה מטושטשים, ומביאים לנו ריאליטי כדי שלא נחשוב, והם עושים מה שהם רוצים… אבל התפקיד שלנו הוא להיות מעורבים, התפקיד שלנו לצאת להפגנות, התפקיד שלנו לצעוק שאנחנו לא מטומטמים".

6 תגובות

 1. ישראל
  יול 29, 2014

  כל הכבוד למשה איבגי!

  קפיטליזם חזירי מבית מדרשו של בנימין נתניהו פוגע בחברה ומקטב את האוכלוסיה.
  לא ייתכן שמוצרים ישראלים יימכרו בחו"ל במחיר נמוך מאשר בישראל!
  י להסיר מכסי מגן ולהגדיל את כוח הקניה של השכר.
  אני הצבעתי עבור ביבי בבחירות כי הוא היה ועדיין האדם היותר ראוי להיות ראש ממשלה.
  ביננו, כל אדם אחר בזירה הפוליטית פחות טוב מביבי! אבל זה אומר שיש
  להכניס לממשלה גורמים שירסנו את הקפטיליזם החזירי.
  ראו לדוגמה את מדיניות הבנקים שהילוו לנוחי דנקנר מאות מיליוני דולר והוא הימר על הכסף והפסיד אותו. עכשיו, בהסדר החוב, מחקו לו מחצית החוב- רק כמה מאות מיליוני שקלים- אותם הבנקים יסחטו מהציבור…
  אני מקווה שיאיר לפיד יעשה עבודה טובה בממשלה.

  להגיב

 2. גדי
  נוב 23, 2013

  הבעיה אחרת: זה הירמוסים הנפילים של עזוזה. הם בנו כאן גבעות מוקפות גדרות חשמליים ואנחנו, כמו עיוורים אחרי העדר, קונים בזול מה שעולה ביוקר.

  להגיב

 3. לוסי
  נוב 23, 2013

  מסכימה עם כול מילה של איבגי ומוסיפה שהעתיד הטוב של המידינה הוא באחריות של כול אחד מאיתנו (אזרחיה)

  להגיב

 4. שלומי
  נוב 20, 2013

  אכן דברים לעניין. ואם הדברים ימשיכו כפי שהם מתנהלים היום, הם בסופו של יום יכשירו את הקרקע למהפיכה קומוניסטית דמוי בריה"מ.
  אז היזהרו לכם והכניסו קצת יותר סוציאליזם במשטר החזירי המתקיים במדינת ישראל.

  להגיב

 5. אוכל בחוץ
  נוב 19, 2013

  מילים כדורבנות; רק שעכשיו יבואו מגיבים מטעם וגם עיוורים מטעם עצמם ויגידו שהאיש הזוי, מנותק, תמהוני וכמובן מנסה להשתכנז, הרי אפשר בלי קצת גזענות.

  להגיב

  • דור
   נוב 19, 2013

   לא ,הוא סתם בכיין. העולם ניסה גישה סוצילאיסטית. קיבלת את צפון קוריאה. זה מנוגד לטבעו של האדם.

   להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew