מי הם באמת הילדים הרעבים באפריקה?

מבית היוצר של הקמפיין האפריקאי לאיסוף תנורי חימום למען תושבי נורבגיה הקופאים מקור, מגיע כעת סרטון נוסף החושף את השימוש המניפולטיבי שנעשה בשחקנים שמוצגים כביכול כרעבים באפריקה בסרטי גיוס תרומות לארגוני צדקה ביבשת השחורה.

טוב נו, אין באמת תופעה כזו. הסרטון הופק על ידי קרן הסיוע הבינלאומית של סטודנטים ואקדמאים בנורבגיה, כדי לקרוא תגר על השימוש בסטריאוטיפים לצורך גיוס כספים לאפריקה ובדיווחים חדשותיים על היבשת, ועל מנת לחשוף את ההבדל בין כוונת טובות לבין סיוע שנותן מענה אמיתי לצרכים של תושבי אפריקה.

"כשאנחנו אומרים אפריקה, על מה אתם חושבים?", נכתב באתר האינטרנט של יוצרי הסרטון. "רעב, עוני, פשע או איידס? אין פלא, כי זה מה שאתם בעיקר שומעים עליה בתקשורת ובקמפיינים לגיוס כספים. רעב ועוני הם מכוערים, והם דורשים פעולה. אך בעוד שהדימויים הללו עשויים לגרום לאנשים לפעול בטווח הקצר, אנחנו מודאגים מכך שאנשים פשוט יתייאשו כי נוצר הרושם כאילו דבר לא משתפר. האמת היא שיש התפתחויות חיוביות רבות במדינות אפריקניות, ואנחנו רוצים שאנשים יידעו עליהן".

save-africe1

save-africe

save-africe2

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.