אחרי שהאיסלמיסטים הורידו סטיריקן מצרי מהאוויר; עכשיו הצבא השתיק אותו

הסטיריקן המצרי הפופולרי באסם יוסף, שנעצר השנה בשל בביקורתו החריפה על שלטון האחים המוסלמים לשעבר, שוב נאלץ להוריד מהאוויר את תוכניתו הטלוויזיה הפופולרית שלו – הפעם בשל צנזורה מצד המשטר הצבאי במצרים.

יוסף, קומיקאי מוכר בזירה המצרית שכוכבו דרך בעקבות מהפכת ה-25 בינואר, שב למרקע רק לאחרונה לאחר שתוכניתו הורדה מהאוויר השנה עקב ביקורתו על שלטונו של הנשיא לשעבר, מוחמד מורסי. בחודש מרץ 2013 נעצר יוסף בחשד להעלבת האיסלם והנשיא מורסי, אולם לאחר ההפיכה הצבאית במצרים, שבה תוכנית למרקע באוקטובר 2013. עם זאת, בעקבות ביקורת שהשמיע יוסף בתוכניתו על התנהלות השלטון הצבאי במצרים, שוב הורדה התוכנית מהאוויר.

יוסף החל את דרכו על המרקע בתוכנית סאטירה אינטרנטית באתר יו-טיוב תחת השם "באסם יוסף שואו", אשר הזכירה את מתכונת תוכנית הסאטירה האמריקאית "דיילי שאו" של הקומיקאי ג'ון סטיוארט. התוכנית זכתה להצלחה עצומה, ובהמשך קיבל יוסף במה בערוץ הלוויינים המצרי CBC לתוכנית במתכונת דומה בשם "אל ברנאמג'" ("התוכנית"). בשיאה, צפו בכל תוכנית עשרות מיליוני בני אדם ברחבי העולם הערבי.

לאחר מעצרו וחקירתו של יוסף במרץ 2013, התארח בתוכניתו כאות הזדהות ג'ון סטיוארט. "אם השלטון שלכם לא יכול לקבל בדיחה, אין לכם שלטון", אמר סטיוארט ליוסף בתוכנית. "בדיחה מעולם לא ירתה גז מדמיע על אזרחים בפארק. אלה רק דיבורים".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
מהפכה במצרים
מחלקת אקטואליה
שאון קהיר
Scenes From
אלף פעמים לא
בהיה שיהאב
"נגד הממשלה": המנון המהפכה המצרית
כתבתנו לענייני מוסיקה ומהפכות
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
לא רווחים, אלא חירות
אורסולה לה גווין
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew