חדש באינטרנט: קיקסטארטר להתנקשות בפוליטיקאים

אתר אינטרנט חדש בשם "שוק ההתנקשויות" (Assassination Market) הממוקם ברשת החבויה – רשתות באינטרנט שאינן נגישות לגולש הממוצע – מציע שירות מימון המונים בסגנון קיקסטארטר להתנקשות בפוליטיקאים.

המגזין "פורבס" דיווח כי האתר מאפשר לכל אדם לתרום כסף באופן אנונימי באמצעות המטבע הוירטואלי ביטקוין, לתשלום פרס שיוענק למי שיתנקש בחיים של דמויות פוליטיות וממשלתיות בכירות בארה"ב.

אתר "שוק ההתנקשויות" – המתבסס כמו אתרים רבים אחרים ברשת האפלה על רשת TOR המאפשרת גלישה אנונימית – קם לפני ארבעה חודשים בלבד, ועל כן לעת עתה ישנם פרסים על ראשם של שישה בכירים בלבד, וסכומי הפרסים עדיין נמוכים. כך למשל, מוצע פרס של 40 ביטקוין (קרוב ל-27 אלף דולר) למי שיתנקש בחייו של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, ופרס של 10 ביטקוין (כ-6,700 דולר) על ראשו של ראש הסוכנות לביטחון לאומי של ארה"ב (NSA), קית אלכסנדר.

עם זאת, הפרס הגבוה ביותר, 124 ביטקוין (קרוב ל-83 אלף דולר), יינתן למי שיתנקש בחייו של יו"ר הבנק הפדרלי, בן ברננקי – אשר מתוקף תפקידו נחשב בעיני רבים ממשתמשי ביטקוין לאויב הגדול ביותר של המטבע הוירטואלי.

קוואבטאקה סנג'ורו - הסמוראי מהסרט "יוג'ימבו" שאת שמו אימץ ככינוי מייסד שוק ההתנקשויות

קוואבטאקה סנג'ורו – הסמוראי מהסרט "יוג'ימבו" שאת שמו אימץ ככינוי מייסד שוק ההתנקשויות

מייסד אתר "שוק ההתנקשויות", המשתמש בכינוי "קוואבטאקה סנג'ורו" ואשר מציג את עצמו בתור "אנרכיסט הצפנה" (crypto-anarchist), העריך כי אם האתר יצבור מספיק תנופה ומשתמשים, הוא יביא לכך שבסופו של דבר יתרחשו מספיק התנקשויות בפוליטיקאים כדי לגרום לכך שאיש לא יעיז עוד לקחת על עצמו את התפקידים הללו. לדבריו, מטרתו בהקמת ששוק ההתנקשויות היא הרס של כל הממשלות בכל מקום.

"אני מאמין שזה יביא לשינוי לטובה בעולם", כתב סנג'ורו, אשר כינויו לקוח משמו של דמות סמוראי בסרטו של אקירה קורוסאווה, "יוג'ימבו", בתכתובת אי-מייל עם כתב "פורבס". "הודות למערכת הזו, עולם ללא מלחמות, מעקב, נשק גרעיני, צבאות, דיכוי, מניפולציות כספיות והגבלות על סחר, נמצא בהישג יד בעלות של ביטקוינים בודדים לכל אדם", המשיך סנג'ורו. "אני גם מאמין שמיד לאחר שיחוסלו כמה פוליטיקאים והם יבינו שהם הפסידו במלחמה שהם מנהלים נגד הפרטיות, ההרג יוכל להיפסק ונוכל לעבור לשלב של שלום, פרטיות ושוק חופשי".

2 תגובות

 1. חרטא
  נוב 22, 2013

  סה"כ זרעים שהניחו ה NSA כדי לראות מי יבוא להשקות

  להגיב

 2. קוקי
  נוב 20, 2013

  אנקאפים, הם בכל מקום

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew