מחקר: נשים עם ישבנים גדולים חכמות ובריאות יותר

מחקר שערכו מדענים מאוניברסיטת אוקספורד בבריטניה, מצא כי נשים בעלות ישבנים וירכיים גדולים יחסית הן חכמות ובריאות יותר מאלו שהוגדרו כבעלות עכוז בגודל ממוצע.

המחקר, המבוסס על בדיקות שנערכו בקרב 16,000 נשים, העלה כי נשים עם אחוריים רחבים נוטות להיות בעלות רמות נמוכות של כולסטרול וגלוקוז, וסיכוי גבוה יותר לכך שגופן יצליח לייצר הורמונים שמסייעים לחילוף חומרים לפירוק סוכרים. זו הסיבה לכך שנשים עם ישבנים גדולים נוטות פחות לסבול מבעיות לב או סכרת.

"ההגנה שמספק פלג גוף התחתון, כלומר השומנים בירכיים ובישבן, היא מרשימה", כתבו החוקרים. "מחקרים רבים על מגוון גילאים אישרו כי מאגר השומן של פלג הגוף התחתון הוא בעל תכונות שמספקות הגנה".

יתר על כן, אחוריים גדולים מחייבים עודפים של שומן אומגה 3, שהוכח כי הם מאיצים את התפתחות המוח. עוד עלה מהמחקר כי ילדים שנולדו לנשים עם אגן ירכיים רחב יחסית גילו יכולות אינטלקטואליות גבוהות יותר מאלו של ילדיהם של נשים רזות יותר ובעלות גוף פחות מעוגל.

"אם כבר יש שומנים בגוף, בהחלט עדיף שהם יהיו בפלג גוף התחתון", אמר החוקר ד"ר מייקל ג'נסן. "צורת גוף אגסית מביאה לבריאות רבה יותר מבחינת כל השפעות השומנים. לא מדובר רק בפחות מקרים של התקפי לב וסכרת, אלא בכל הדרכים שבהן אנו רואים בשומן חלק חשוב בבריאות שלנו".

"יש ראיות רבות שמצביעות על כך שמאגרי שומן במקומות שונים בגוף אינם זהים", אמר ד"ר רוברט קושנר. לדבריו, שומן בבטן מזיק יותר מכיוון "שהוא פעיל יותר מבחינה מֶטָבּוֹלִית", בעוד ששומנים בפלג הגוף התחתון נוטים להיות יציבים יותר ומפרישים פחות ציטוקינים, אשר עלולים לגרום לסכרת.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew