חומת ביטחון עלאק: פריצה שלישית תוך שבועיים של חומת ההפרדה

חומת ההפרדה שנבנית בשטחי הגדה זה למעלה מעשור נועדה למנוע חדירה בלתי מורשה של פלסטינים לישראל. יש רק בעיה אחת – היא לא ממלא את תפקידה. בפעם השלישית בתוך שבועיים, הצליחו פלסטינים לחשוף את חוסר התוחלת של חומת ההפרדה, לאחר שפרצו קטע מקירות הבטחון של החומה, מבלי שכוחות צה"ל כלל שמו לב לכך.

בשעות הלילה המאוחרת של ה-22 בנובמבר 2013 פרצו פעילים פלסטינים חור בגודל מטר בחומה סמוך לכפר אל חאדר. הפעילים עמלו במשך קרוב לשעה בעזרת פטישים ומוטות ברזל לפרוץ את החומה, ולמרות התנועה הערה של כלי רכב בכביש מספר 60 הצמוד לחומה, לא היה שום זכר לכוחות צה"ל או המשטרה.

התאורה של כביש מספר 60 בוקעת דרך החור בחומה

התאורה של כביש מספר 60 בוקעת דרך החור בחומה

שבוע קודם לכן, ב-15 בנובמבר, הצליחו פעילים פלסטינים לפרוץ חור ברוחב מספר מטרים בגדר ההפרדה סמוך לכפר ביר נבאללה, צפונית לירושלים, בשעה שקבוצה אחרת הצליחה לחתוך חלק מאחת הגדרות סמוך למעבר ביתוניא שליד רמאללה. גם בשני מקרים אלו כוחות הבטחון כלל לא שמו לב לפריצה.

seperation-wall-hole-bir-nabala

seperation-fence-hole-rafat

מוקדם יותר ב-2013, ב-17 במאי, הצליחו פלסטינים לפעור פירצה בחומת ההפרדה בין שכונת ראס אל עמוד במזרח ירושלים לבין היישוב אבו דיס. במקרה זה, שוטרי מג"ב מיהרו למקום וחסמו את הפירצה בגדר תיל.

יש כמובן דרכים פשוטות יותר לעבור את חומת ההפרדה. הנה למשל קטע מתוך הסרט "הזמן שנותר" של במאי הקולנוע הפלסטיני איליה סולימאן.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew