הכומר בילי והכנסייה של הפסקת קניות

"חינכו אותי שהגיהנום הוא שבעה אגמים של אש נצחית. אבל הגיהנום, הגיהנום האמיתי, הוא כאן ועכשיו", אומר המטיף בחליפה הלבנה, ומקהלת הגוספל שמאחוריו מתחילה להמהם תו נוגה. "האמינו לי, שברגע זה, אחיי ואחיותיי, אנחנו נאכלים על ידי הלהבות, נשרפים באש שאיננו מסוגלים לראות או לחוש, שנרשמת בתודעתנו רק כמעין חוסר סיפוק מפתה". הוא מתקרב לקצה הבמה, רוכן לקהל, ולוחש: "אתם מרגישים בזה, ילדיי? התחושה הזו שמשהו חסר? שמשהו חשוב לנו… אבד?".

שירת המקהלה מתעצמת. "חסר לנו אייפון חדש!", צועק המטיף, ופניו מאדימות באחת. "חסרה לנו טירת החלומות של ברבי! חסר לנו את הסבון שיעשה את פנינו צעירים! את הג'ינס שיעשה אותנו למקובלים! אנחנו תמיד במרחק של מוצר אחד מהאושר, ילדיי, ואנו נשרפים, נשרפים בכמיהה אל הקניה הזו!". מלמול נרגש עולה מהקהל: המטיף נופל אל ברכיו. "הצל אותי, כוח עליון, כי גם אני חטאתי!" הוא זועק, "גם אני התפתיתי למבצעי הנחות של עשרה דולר שנקנו בדמן של פועלות בנות שתיים-עשרה מבנגלדש, שפחות של וול-מארט! אבל גם אני עבד! הצל אותנו, כי כולנו עבדים – כולנו מכרנו את נשמתנו למיקי מאוס!".

הכירו את הכומר בילי טאלן, העומד בראש "הכנסייה של הפסקת הקניות", ואשר מטיף ומתריע זה כמעט שני עשורים מפני חזון אחרית הימים של תרבות הצריכה (Shopocalypse).


"מה ישו היה קונה?" – סרט על הכומר בילי ובולמוס הקניות שאוחז באמריקה. במאי: מורגן ספרלוק.

סרטונים נוספים של הכומר בילי כאן.

reverend-billy

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew