"מדינת ישראל מסתתרת מאחורי חיילים בודדים, המתחבאים מאחורי פרגוד"

"מדינת ישראל מסתתרת מאחורי חיילים בודדים, המתחבאים מאחורי פרגוד", אמרה אתמול סינדי קורי, אמה של פעילת השלום רייצ'ל קורי, בעקבות עדותו בבית המשפט של נהג הדחפור הצה"לי שדרס למוות את בתה בשנת 2003. הנהג, ששמו לא פורסם, הוסתר מאחורי פרגוד במהלך עדותו כדי למנוע את חשיפת זהותו.

"יש לי תחושה שהאנשים שנתנו את הפקודות מסתתרים מאחורי הנהג, אבל גם הם נושאים באחריות לכך שאפשרו לזה להתרחש לרייצ'ל", הוסיפה אמה לאחר עדותו הנהג בבית המשפט. "רציתי לנהוג בענווה ובחמלה כלפי כולם, אבל זה היה מאוד קשה מכיוון שלא שמעתי ולו מילה אחת של חרטה מהעד היום. זה מעציב אותי".

קורי מתה בגיל 23 לאחר שנדרסה על ידי דחפור צה"לי בעת שניסתה להגן בגופה על בית של רוקח פלסטיני מרפיח, שביתו נועד להריסה לצורך הרחבת ציר פילדלפי. הדיונים בבית המשפט המחוזי בחיפה מתנהלים במסגרת תביעה אזרחית שהגישה משפחתה של קורי נגד מדינת ישראל.

עוד על עדות נהג הדחפור בבית המשפט ניתן לקרוא כאן.

צפו ברייצ'ל קורי, כאשר היתה בת 10, מדברת על חלומותיה (תרגום דבריה למטה).

"אני נמצאת כאן למען ילדים אחרים. אני כאן כי אכפת לי. אני כאן כי ילדים בכל מקום סובלים, וכי 40 אלף בני אדם מתים כל יום מרעב. אני כאן כי רוב האנשים האלה הם ילדים.

אנחנו חייבים להבין שהעניים נמצאים סביבנו, ואנחנו מתעלמים מהם. אנחנו חייבים להבין שניתן למנוע את מותם. אנחנו חייבים להבין שאנשים במדינות עולם שלישי חושבים, דואגים, מחייכים ובוכים בדיוק כמונו. אנחנו חייבים להבין שהם-אנחנו, ואנחנו-הם.

החלום שלי הוא לשים קץ לרעב עד שנת 2000. החלום שלי הוא לתת לעניים סיכוי. החלום שלי הוא להציל את 40 אלף בני האדם שמתים כל יום. החלום שלי יכול להתגשם, והוא יתגשם, אם כולנו נביט אל העתיד ונראה את האור הקורן ממנו".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew