צה"ל נכנע לארגוני זכויות בעלי החיים: יוציא משירות את מעיל הדובון

צה"ל הודיע כי הוחלט להוציא משירות את מעיל "הדובון", אשר זכה לשמו עקב גזרתו העבה המקנה ללובש אותו מראה מגושם, מנופח ודמוי דוב. המעיל הצבאי הוותיק, שהפך ברבות השנים גם לסימן ההיכר של המתנחלים (יחד עם העוזי), יוחלף על ידי מעיל סינטטי דק יותר.

ברק, שרון, דדו ולוינגר לובשים דובונים

ברק, שרון, דדו ולוינגר לובשים דובונים

ארגוני זכויות בעלי חיים בירכו על ההחלטה, ובהודעה שפרסמה האגודה נגד שימוש בפרוות צוין כי על מנת לייצר מעיל דובון אחד נרצחים תשעה דובונים. "דווקא העם שלנו, שידוע ברגישותו המוסרית, היה צריך לחדול כבר לפני שנים ממנהג אכזרי זה של הרג בעלי חיים בשביל ייצור מעילים", אמר דובר האגודה, מיכה קלשר.

לעומת ארגוני זכויות בעלי החיים, מועצת יש"ע גינתה את ההחלטה, ואמרה כי מדובר בצעד נוסף של דחיקת המתיישבים בארץ ישראל מחוץ לקונצנזוס הלאומי. "רגע העלייה לקרקע בסבסטיה בחורף 1975 לא ייזכר בגלל ההישג הלאומי של הקמת יישוב יהודי ראשון ביהודה ושומרון, אלא בזכות הדובונים התואמים ומרהיבי העוז שעטו על פלג גופם העליון חנן פורת והרב לוינגר בעודם נישאים על כתפיים", נאמר בהודעה שפירסמה המועצה.

 dubon-sebastia

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

2 תגובות

 1. hu
  דצמ 05, 2013

  הכל שקרים, הכל שקרים

  להגיב

 2. 3l4d2
  דצמ 05, 2013

  לבעלי חיים אין תעודת זהות.

  להגיב

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.