חירותנו נראית אפשרית בזכותך

free-barghouti-wall

מכתב שכתב מרואן ברגותי בעקבות מותו של נלסון מנדלה.

כלא הדרים
6 בדצמבר, 2013

נלסון מנדלה היקר,

במהלך מאבקי ארוך השנים היו לי הזדמנויות רבות לחשוב עליך, ואף יותר מכך מאז מעצרי בשנת 2002. אני חושב על אדם ששהה במשך 27 שנים בתא של בית כלא, רק כדי להוכיח שהחירות היתה בתוכו בטרם הפכה למציאות עבור עמו. אני חושב על יכולתו להתנגד לדיכוי ולאפרטהייד, אך גם להתנגד לשנאה, ולהעדיף צדק על פני נקמה.

כמה פעמים התעורר בך ספק לגבי הצלחת מאבקך? כמה פעמים שאלת את עצמך האם הצדק ינצח? כמה פעמים תהית מדוע העולם שותק? כמה פעמים תהית האם האויב שלך יוכל אי פעם להפוך לשותף שלך? בסופו של דבר, כוח הרצון שלך התברר כי בלתי שביר ושמך הפך לאחד הסמלים הגדולים ביותר של חירות.

אתה מהווה הרבה יותר מאשר מקור השראה. ודאי ידעת, ביום שבו שוחררת מהכלא, כי אתה לא רק עושה מעשה היסטורי, אלא גם תורם לנצחון האור על פני החושך, ובכל זאת שמרת על צניעות. ונשאת הבטחה שחרגה הרבה מעבר לגבולות ארצך, הבטחה כי דיכוי ואי צדק יובסו, ותיסלל הדרך לחירות ושלום. בתא שלי בבית הכלא, אני מזכיר לעצמי מדי יום את המסע הזה, וכל מה שהקרבתי הופך לנסבל בזכות הסיכוי שיום אחד העם הפלסטיני אף הוא יוכל ליהנות מחירות, שיבה ועצמאות, וכי הארץ זו תוכל סוף סוף ליהנות משלום.

אתה הפכת לסמל כדי לאפשר למטרה שלמענה נאבקת לעלות על סדר היום הבינלאומי. אוניברסליות כמענה לבידוד. הפכת לסמל שסביבו יכולים להתאחד, להתגייס ולצאת לפעולה כל אלו שמאמינים בערכים האוניברסלים שבסיס מאבקך. אחדות היא הבסיס לנצחון המדוכאים. תא הכלא הזעיר ושעות של עבודת כפייה, הבדידות והאפלה, לא מנעו ממך לראות את האופק ולחלוק את חזונך. ארצך הפכה למגדלור ואנחנו, בתור פלסטינים, פורשים מפרש בדרכנו להפליג אל אותם חופים.

אמרת "ידוע לנו היטב כי חירותנו אינה שלמה ללא חירות עבור הפלסטינים". ומתא הכלא שלי, אני אומר לך כי חירותנו נראית אפשרית בזכות העובדה שאתה השגת את חירותך. אפרטהייד לא שרד בדרום אפריקה, ואפרטהייד לא ישרוד בפלסטין. לפני מספר חודשים היתה לנו הזכות הגדולה לארח בפלסטין את חברך למאבק וידידך הוותיק אחמד קתראדה, אשר בעקבות ביקורו, השיק קמפיין בינלאומי למען שחרור האסירים הפלסטינים, מתא הכלא בו אתה היית כלוא, ואשר בו נכתב חלק חשוב מההיסטוריה העולמית, תוך המחשת הקשר הנצחי בין המאבקים שלנו.

היכולת שלך להיות דמות מאחדת, להנהיג מתוך תא בבית סוהר, ולהיות מי שמופקד על עתיד עמו בזמן שנשללת ממנו יכולתו לבחור את עתידו, הם עדות להיותך מנהיג דגול ויוצא דופן ודמות היסטורית אמיתית. אני מצדיע ללוחם החופש ואיש השלום, למנהיג הצבאי ולאיש שעורר השראה להתנגדות לא אלימה, ללוחם ומדינאי הנחוש.

הקדשת את חייך כדי להבטיח שישררו חירות וכבוד, צדק ופיוס, שלום ודו-קיום. רבים כעת חולקים כבוד למאבקך בנאומיהם. בפלסטין, אנו מבטיחים להמשיך במסע למען הערכים המשותפים שלנו, ולהוקיר את מאבקך לא רק במילים, אלא בכך שנקדיש את חיינו להשגת אותן מטרות. מדיבה היקר, החירות תנצח, ותרומתך העצומה הפכה את האמונה בכך לודאית. תנוח על משכבך בשלום, ואלוהים יברך את נשמתך שמעולם לא הוכרעה.

מרואן ברגותי
כלא הדרים
תא מספר 28

mandela-palestine-poster

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew