אלימלך דודה מהגר לאורוגוואי לאחר שהפכה למדינה הראשונה בעולם בה הגראס חוקי

אלימלך דודה, שהתפרסם במקומותינו בשל תקופות היובש החריפות שפוקדות את סטלני ישראל בשנים האחרונות, שוקל להגר לאורוגוואי, לאחר שהמדינה הדרום אמריקאית הפכה למדינה הראשונה בעולם המאפשרת שימוש מלא וללא הגבלות במריחואנה.

הסנאט של אורוגוואי אישר ב-10 בדצמבר 2013 חוק חדש המתיר גידול, מכירה וצריכה של מריחואנה, והחוק ייכנס לתוקפו באפריל 2014. החוק החדש מתיר מכירה של עד 40 גרם מריחואנה בחודש לכל אזרח אורוגוואי מעל גיל 18, ולפי ההערכות יימכר גרם מריחואנה במחיר של דולר אחד בלבד, מחיר נמוך בשליש מהמחיר בשוק השחור. המכירה תתבצע בבתי מרקחת בעלי רישיון מיוחד אותו תנפיק המדינה. מלבד רכישת מריחואנה, מתיר החוק גם לכל אזרח לגדל בביתו עד שישה צמחי קנאביס בשנה, ומועדוני קנאביס עם עד 45 חברים יורשו לגדל עד 99 שתילים.

החוק, שאותו קידם נשיא המדינה, חוסה "פפה" מוחיקה, כבר אושר לפני חמישה חודשים על ידי הבית התחתון של הפרלמנט של אורוגוואי, וכעת עבר גם בבית העליון. הנשיא מוחיקה – לוחם גרילה לשעבר שאינו מחזיק חשבון בנק ומקפיד על תזונה צמחונית – אמר לקראת אישורו של החוק כי הנזק שנגרם כתוצאה מסח בסמים גרוע יותר מהסמים עצמם, וקרא למדינות העולם לקדם הצעות חוק דומות. "אנחנו מבקשים מהעולם לעזור לנו לקדם את המהלך הזה, אשר יאפשר לנו לאמץ ניסוי חברתי-פוליטי שיפתור את הבעיה הקשה של הסחר בסמים", אמר מוחיקה בראיון בתחילת דצמבר. "הנזק של הסחר בסמים גרוע יותר מהסמים עצמם".

מוחיקה הדגיש כי אורוגוואי לא תהפוך להיות מדינה בה מריחואנה חופשית לכל אדם שמגיע אליה. "מטרת חוק הלגליזציה החדש היא לפתור בעיות פנימיות במדינה ולהפסיק את תזרים המזומנים לגורמי הפשע והעולם התחתון", אמר בראיון בשנה שעברה. "אנו לא מתכוונים לפתח כאן תיירות סמים".

תגובה אחת

  1. קנאביס באורוגוואי
    דצמ 16, 2014

    יאללה אלימלך סע למונטווידאו!! מצרפת לך אתר שמצאתי היום כשבדקתי איפה מתארגנים על מריחואנה באורוגוואי.. מקווה שיעזור 🙂

    להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew