משרד הבריאות מודיע בתדהמה

תושבים ברחבי הארץ הופתעו בסתיו 2010 לגלות מודעות אזהרה של משרד הבריאות בדבר הנזקים בצריכת חלב שנתלו ברחובות. לאחר שהתקבלו במשרד פניות מחובבי חלב מודאגים, מיהר משרד הבריאות להבהיר כי הוא אינו עומד מאחורי היוזמה, ושמדובר במודעות מזויפות.

milk-ministry-of-healthהמודעות, תחת הכותרת "הודעה לציבור בדבר הנזקים בצריכת חלב", נשאו את סמל משרד הבריאות וסמל אתר האינטרנט של שירותי הממשלה והיו בעלות עיצוב גרפי דומה לזה של מודעות ממשלתיות. 

"מובא בזאת לידיעת הציבור כי קיימים מחקרים רבים אשר מצאו שצריכת חלב גורמת למעשה לאיבוד סידן, לפגיעה בצפיפות העצם ולנזקים נוספים", נכתב במודעות. בהמשך הופיע הסבר מדעי לפיו חומרים אחרים בחלב דווקא מונעים את ספיגת הסידן.

כמו כן, הזהירו המודעות כי מחקרים מצאו כי שתיית חלב עלולה לגרום למחלות רבות נוספות בהן: סוכרת נעורים, הסתיידות וסתימת עורקים, לחץ דם גבוה, התקפי לב, שבץ, אסטמה, סרטן השד, סרטן הערמונית, סרטן המעי הגס, סרטן הכבד, סרטן השחלות, סרטן ריאה, מלנומה, וגידולי לבלב וערמונית. עוד נכתב כי שתיית חלב מובילה לאלרגיות, שיבוש המערכת החיסונית, אבני כליה, דלקות עור, הפרעות קשב וריכוז ועוד.

במשרד הבריאות הבהירו כי הם רואים בחומרה את תליית המודעות הבלתי מורשות, וצייני כי המידע המוצג בהן מנוגד לעמדת המשרד: "משרד הבריאות מבקש להבהיר כי המודעות שהופצו במספר מקומות בארץ, לפיהן משרד הבריאות אינו ממליץ לשתות חלב הן שיקריות ומזויפות ולא יצאו מטעם המשרד. משרד הבריאות רואה בחומרה שימוש בסמל המשרד ובשם המשרד, הבא להטעות את הציבור. המחלקה המשפטית במשרד הבריאות פונה למשטרה בבקשה לפתוח בחקירת הנושא".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew