משטרת ישראל מציגה: רק מי שיש לו חסינות יכול לשיר

משטרת ישראל עשתה הכל כדי לשבש את ההפגנה בגדולה בתולדות ישראל למען שינוי חוק הקנאביס בישראל, בה השתתפו אלפי בני אדם, ויומיים לפני ההפגנה הודיעה במפתיע המשטרה למארגנים על ביטול האישור לקיים הופעות חיות של אמנים בהפגנה.

בעקבות החלטת המשטרה, נאלצה להקת הג'ירפות לדקלם את הלהיט "רמי נעצר על החזקת סמים קשים", וחבר הכנסת משה פייגלין הודיעה מעל הבמה כי ישיר במקום האמנים וינצל את חסינותו ויזמר את "אני ואתה נשנה את העולם" של אריק איינשטיין.

"שמעתי שמונעים כאן מהאמנים לשיר", אמר פייגלין מעל לבמת ההפגנה. "הייתי בהרבה הפגנות, ושמעתי זמרים שרים גם בהפגנות מעכשיו לעכשיו. אני יודע שלהפגנה הזו עשו את המוות, עשו את הכל כדי להקשות את מארגני ההפגנה הזו את החיים. תאמינו לי, אני יודע, אני ותיק בתחום הזה. לא תמיד היתה לי חסינות של חבר כנסת, ובכל זאת הפגנתי. אני מכיר את התחום הזה, אבל מעולם לא חשבתי שכדי לשיר אני אצטרך חסינות של חבר כנסת".

קטע מיוחד נוסף בהפגנה היה כשהקומיקאי גדי וילצ'רסקי (עידן מור) – "האיש והמגאפון" – נשא נאום חוצב להבות שכלל בין השאר קטעים שנלקחו מתוך הנאום שנשא מנחם בגין ערב בחירות 1981 בכיכר מלכי ישראל (בתגובה לנאום שנשא דודו טופז בכיכר ערב קודם לכן בעצרת סיום מערכת בחירות של המערך), ואשר הותאמו לנסיבות ההפגנה למען לגליזציה.

"בדרך כלל, פה בכיכר רבין, יש הרבה דגלים סחים. היום יש כאן הרבה דגלים ירוקים. זהו ההבדל המוסרי, ההיסטורי, האידיאולוגי, בינינו לבין השלטון הסחי הצורר… שרת הבריאות, תזכירו לי את שמה, יעל גרמן, אמרה את האיוולת על מריחואנה רפואית. עד הבוקר, לא ידעתי מה זה מריחואנה רפואית, ולא ידעתי מה פירושה. המריחואנה היא רפואית לכולנו!… אנחנו עם שכולו בפוסט טראומה… זוהי זכותנו המוסרית, האידיאולוגית והחופשית לעשן שאכטה. סטלנים! דלוקים! יהודים!!".

עוד באותו עניין...
פיית הגראס הגיעה לישראל
קנאביס - מגזין עם כיוון
הפרח
הייק הויזינגטון
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
לא רווחים, אלא חירות
אורסולה לה גווין

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew