כדי למנוע בלבול בין אתיופים למהגרים מאפריקה: משרד הפנים ינפיק טלאי מיוחד לאפריקאים

בעקבות שורה של מקרים שאירעו לאחרונה שבהם פקחי רשות ההגירה עיכבו ואף עצרו אזרחים אתיופים לאחר שגרסו בטעות כי מדובר במהגרים אפריקאים, מתכוון משרד הפנים להנפיק למהגרים מאפריקה סממן מזהה מיוחד כדי למנוע הישנות של מקרי זיהוי מוטעה.

מקור במשרד הפנים אמר כי טרם הוחלט איך ייראה הסממן המזהה, אולם אחת האפשרויות היא כי יחולק טלאי מיוחד שאותו יתבקשו האפריקאים לענוד על דש הבגד. "אירעו מספר מקרים שבהם פקחים של רשות ההגירה עיכבו בטעות אזרחים אתיופים שלא נשאו עמם תעודת זהות או תעודה מזהה אחרת", אמר המקור, שביקש לשמור על עילום שם. "באחד המקרים אף עצרו הפקחים צעיר אתיופי בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב, והוא נשלח יחד עם מסתננים מאריתריאה וסודן למתקן חולות".

הנה תיעוד של מקרה אחר בו עוכב בטעות אתיופי ישראלי אשר בבירור נראה נסער מכך. "לא קרה כלום, אתה שחור, זאת בדיקה שגרתית ובסמכות", אומר לו אחד השוטרים.

במשרד הפנים מודעים לכך שחיוב אפריקאים לענוד טלאי מזהה עלול לעורר הקשר שלילי בשל העובדה שיהודים חויבו בתקופת השואה לענוד טלאי צהוב על לבושם, ועל כן נשקלים גם פתרונות חלופיים כמו קעקוע מספר על זרועם, הוסיף המקור.

עם זאת, לדבריו, אם לא יימצא פתרון ישים אחר ואמנם יאומץ השימוש בטלאי, אין משמעות הדבר כי מדובר במדיניות גזענית של משרד הפנים. "תראה איזה רעש גדול היה סביב הערעור שהגישה המדינה לבית משפט בו רשמה רק את מספרי האסיר של מסתננים מאפריקה ולא את שמותיהם. ישר התחילו להשוות את זה לנאצים. אבל אין מה להשוות, ישראל היא מדינת חוק והכל נעשה כדין", סיכם המקור.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

6 תגובות

 1. עופר
  אפר 14, 2015

  אני מתבייש בשביל האתיופים שהם כל כך נפלאים אנשים נהדרים.
  ואם המדינה תעשה דבר כזה אני עם האתיופים מול הכנסת אשרוף את ת.ז שלי

  להגיב

 2. ייאי
  פבר 15, 2014

  זה אמיתי או מתיחה? מטומטמים,פשוט זהו עפ"י תעודת זהות.אני לא אתיופי ואם הם יעשו זאת לאתיופים אז:אני שורף את תעודת הזהות שלי מול הכנסת ועונד את הטלאי/תג.

  להגיב

 3. לילך
  ינו 09, 2014

  זה נעשה "כחוק".

  להגיב

 4. שרה אמן
  ינו 08, 2014

  זו פאקינג תחילתה של שואה שנייה
  אני אתיופית ועל גופתי המתה אני יענוד אתזה…. דפיקת ערחקות ברבאק !!!

  להגיב

 5. חבשי
  דצמ 31, 2013

  בין אתיופי וסודני אפשר להבדיל,אבל בין אתיופי ואריתראי אי אפשר להבדיל.פשוט נחזור בתשובה וזהו.

  להגיב

 6. איציק האיום
  דצמ 27, 2013

  מה הבעיה שפשוט יקחו תעודת זהות איתם?

  להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew