נחנקנו כבר

הוא סטלן, טבעוני, סובל מפיצול אישיות ומפטריוטיות-יתר, והצליח להתחזות לאחד ממנהיגי המחאה החברתית במשך חודש שלם. הכירו את "האיש והמגפון", גדי וילצ'רסקי. הנה 10 הרגעים הגדולים ביותר של הסטנדאפיסט החיפאי, הידוע גם בשם עידן מור, ואשר מתמצת את תפיסתו הקומית במשפט "ברגע שלא תפחד יותר תהיה הכי מצחיק בעולם".

 1   ב' זה צחוקים

הפריצה הגדולה של וילצ'רסקי לתודעת הציבור הישראלי התרחשה בשישי באוגוסט 2011, ב"הפגנת ה-300 אלף" למען צדק חברתי, כאשר כתב ערוץ 1, יאיר ויינרב, הציג אותו כאחד ממנהיגי המאבק בראיון בשידור חי. וילצ'רסקי, מצויד במגפון ומשקפי שמש אדומים, עמד מול המצלמה וסירב להתייחס לשאלותיו של ויינרב ברצינות. בתום ראיון קצר, החזיר ויינרב את השידור לאולפן, אך מאותו רגע, במשך חודש שלם, הפך וילצ'רסקי למרואיין מבוקש בתקשורת הישראלית, תוך שהוא מוכיח שוב ושוב כמה קל להפיל בפח כתבי עיתונות וטלוויזיה.

 2   חיפה לחיפאים – קרייתים החוצה!

ארבעה שבועות לאחר הראיון בערוץ 1, התראיין וילצ'רסקי אצל כתב חדשות ערוץ 10, ניב גלבוע, במסגרת סיקור ההפגנה החיפאית של "הפגנת המיליון". בהפגנה זו שם וילצ'רסקי דגש מיוחד על הפטריוטיזם החיפאי שהפך לסימן ההיכר שלו, ואשר מגולם בקמפיין הציבורי "חיפה לחיפאים" הקורא לגירוש תושבי הקריות מחיפה ולמניעת נישואי תערובת בין חיפאים לקרייתים.

 3   עושה סדר בשגרירות מצרים

באביב 2012, לכבוד חג הפסח, הגיע וילצ'רסקי לשגרירות מצרים בתל אביב, כדי להשיב את כבודם האבוד של אבותינו שיצאו ממצרים. "אבותינו עבדו אצלכם במשך 430 שנה. לפי חוק ביטוח לאומי אתם חייבים לנו מלא כסף. ואם אתם לא רוצים לשלם לנו, אנחנו רוצים את הפירמידות בחזרה!", קרא במגפון מול עובדי השגרירות ההמומים.

 4   תגובה הולמת לפקחי העירייה

בתחילת 2013 עוררה עיריית תל אביב סערה זוטא לאחר שפקחי העירייה תועדו כשהם מסמנים חניית נכים מסביב לרכב שחנה כחוק בכחול לבן, ואז גוררים אותו בטענה שחנה שלא כחוק. בתגובה, החליט וילצ'רסקי לצבוע באפור מדרכה עם סימון כחול לבן, ואז להחנות לידה את רכבו.

 5   וילצ'רסקי לחברי תנועת 'אם תרצו': "תעשו אסיד"

ביולי 2013 הופיע וילצ'רסקי בכנס של התנועה הפשיסטית 'אם תרצו' וקרא לחבריה לעשות אסיד (LSD). "אמרו לי שאם הקהל מוחא כפיים, אז אני יכול להכניס מסרים", הסביר וילצ'רסקי.

 6   ממשלה סחית

בקיץ 2013, בעקבות חשיפת העובדה כי שר האוצר יאיר לפיד שיקר כאשר טען כי מעולם לא עישן ג'וינט, השתתף וילצ'רסקי בהפגנה מול ביתו של לפיד.

 7   אנטיוכוס, נחנקנו!

בשלהי שנת 2011, לכבוד חג חנוכה, קיים וילצ'רסקי מחאה של איש אחד מול שגרירות יוון. "לא מספיק שהם באו לפה וחירבו לנו את בית המקדש. לא מספיק שהם הצביעו נגדנו בכ"ט בנובמבר. הם גנבו לנו את הצבעים של הדגל!".

 8   המעצר

במהלך התקופה בה התחזה לאחד ממובילי המחאה החברתית, נכנס וילצ'רסקי לתפקיד עד כדי כך שנעצר על ידי המשטרה במהלך הפגנה מול בניין עיריית תל אביב, ובילה לילה במעצר. "אנשים פה ימשיכו לצעוד גם בלי מגפונים, כי תל אביבים לא מפחדים", צעק מור במגפון, לפני שהתנפלו עליו שוטרים ועצרו אותו.

 9   וילצ'רסקי בתפקיד בגין

בהפגנה למען לגליזציה של קנאביס שהתקיימה בדצמבר 2013 בכיכר רבין בתל אביב, עשה וילצ'רסקי מחווה למנחם בגין, כאשר נשא נאום חוצב להבות שכלל קטעים שנלקחו מתוך הנאום המפורסם שנשא בגין באותו כיכר ערב בחירות 1981, ואשר הותאמו לנסיבות ההפגנה למען לגליזציה.

"בדרך כלל, פה בכיכר, יש הרבה דגלים סחים. היום יש כאן הרבה דגלים ירוקים. זהו ההבדל המוסרי, ההיסטורי, האידיאולוגי, בינינו לבין השלטון הסחי הצורר. שרת הבריאות, תזכירו לי את שמה, יעל גרמן, אמרה את האיוולת על מריחואנה רפואית. עד הבוקר, לא ידעתי מה זה מריחואנה רפואית, ולא ידעתי מה פירושה. המריחואנה היא רפואית לכולנו! אנחנו עם שכולו בפוסט טראומה. זוהי זכותנו המוסרית, האידיאולוגית והחופשית לעשן שאכטה. סטלנים! דלוקים! יהודים!!".

 10   בחירות לכנסת

וילצ'רסקי, שנוהג לצעוק "נחנקנו כבר!" על כל דבר שמפריע לו, צילם את הצילום הבא בזמן שנכנס לקלפי בבחירות 2013.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew