האיש מאחורי תנועת היד האנטישמית הפופולרית – סוכן של המוסד

הקומיקאי הצרפתי דיודונה, האיש שעומד מאחורי תנועת היד האנטישמית שצברה פופולריות בקרב חוגי ימין ברחבי העולם, חשף כי הוא משמש זה עשור כסוכן של "המוסד" הישראלי, וכי התבקש על ידי מפעיליו להעמיד פנים שהוא אנטישמי ואנטי ציוני במטרה לחשוף תאים אנטישמים בצרפת.

"בשלהי שנת 2002 גיליתי במקרה שאני צאצא של בני הפלשמורה מאתיופיה. לקח לי שנה להתאושש מהידיעה הזו. לאחר מכן השלמתי עם העובדה והחלטתי לראות כיצד יש ביכולתי לסייע לקהילה שלה שאני שייך, לעם שלי. בזמן הזה המוסד יצר איתי קשר והציע לי חוזה כדי להיות אנטישמי ואנטי ציוני", סיפר דיודונה במסיבת עיתונאים שכינס

לדבריו, התסכית המפורסם שהעלה בדצמבר 2003, בו שיחק מתנחל ישראלי בעל מאפיינים נאציים, נכתב על ידי מפעיליו בתל אביב. "באופן בסיסי, חשבתי שזה מוגזם ולא מצחיק במיוחד, אבל אלו היו ההוראות שקיבלתי. שילמתי מחיר מוסרי על כך, אבל בהמשך החל השלב השני של המבצע וכל האנטישמיים החלו לנהור אלי", אמר דיודונה.

כדי להגביר את אמינות התפקיד אליו נכנס דיודונה, הוכנס בסוד העניינים העורך דין הצרפתי ארנו קלרספלד, בנם של ציידי הנאצים הידועים סרז' וביאטה קלרספלד, אשר תקף בחריפות את התבטאויותיו האנטישמיות של דיודונה, וכך הגביר את החשיפה שלו. "ארנו הסכים לשחק את התפקיד ולהיות גדול מתנגדי", אמר דיודונה. "הוא פטריוט. בלעדיו, לעולם לא הייתי נתפס כאנטישמי בציבור".

בזכות פעילותו של דיודונה הצליח המוסד לאסוף מידע רב על פעילים אנטישמיים באמצעות מערכת הזמנת הכרטיסים להופעותיו של דיודונה בתיאטרון שלו בפריז ובאמצעות פעילותו ברשתות חברתיות.

דיודונה החליט להפסיק להתחזות לאנטישמי מכיוון שלאחרונה גברה הביקורת כלפיו עקב הסערה התקשורתית סביב תנועת היד "קנל" (quenelle) שהפכה לסמל שלו, ואשר הוכתרה בתור "ההצדעה הנאצית החדשה" בשל העובדה שהיא נתפסת כהסוואה למועל היד הנאצי. "עייפתי מלשקר לכל האנשים שהפכו למעריצים שלי, ואני רוצה לחזור לאהבה הגדולה שלי: משחק. כל התסכיתים הללו על שנאת יהודים מעוררים בי גועל", אמר דיודונה.

לדבריו, עונש המאסר שהוטל עליו לאחרונה בגין התבטאויות אנטישמיות, כמו גם הצעדים שבהם נקט נגדו שר הפנים של צרפת, מנואל ואלס, וסירובן של מספר ערים לאפשר לו להופיע בתחומן, אף הם היוו שיקול בהחלטתו. "אם המחיר של המבצע הוא שלא אוכל יותר לעבוד כשחקן, שזו התשוקה האמיתית שלי, אז המבצע חייב להיפסק. זה הגבול שקבעתי לעצמי", אמר דיודונה.

אלן סורל, פולמוסן המזוהה עם הימין הקיצוני בצרפת ומי שנחשב למקורב לדיודונה, הגיב בזעם על הודעתו הדרמטית של דיודונה, אולם אמר כי לא הופתע מכך. "החשיפה הזו אינה מפתיעה אותי. כעת יש לנו הוכחה שאפילו האנטישמיות היא קנוניה יהודית", אמר סורל.

5 תגובות

 1. No More
  ינו 08, 2014

  כל אחד יכול לטעון שהמוסד מפעיל אותו ככל העולה על רוחו, גם אם זה נשמע הכי הגיוני שאפשר, עדיין הוא צריך לפחות עדות אחת של איש מוסד.

  להגיב

 2. יונסי
  ינו 08, 2014

  All articles recounted here are fake (until proven otherwise) and written in a humorous purpose. The use of names of persons or companies is purely satirical purpose here.

  All items here are recounted fake (until proven Otherwise) and written in a humorous purpose. The use of names of persons or companies is Purely satirical here.

  Articles are copyright © LeGorafi News Network

  להגיב

 3. Dena Bugel-Shunra
  ינו 07, 2014

  לאחר דיון נמרץ בסיפור הזה בטוויטר, התברר שה"עיתון" עליו נשען הדיווח הוא גרסה סאטירית של לה פיגרו (קצת כמו ה"אוניון" האמריקאי.)

  אין שמץ של אמת בסיפור. דיודנה עדיין מחזיק בדעות אנטישמיות מבחילות.

  להגיב

  • מוגי
   ינו 02, 2016

   תודה על ההברה בעלי האתר אנא הוסיפו את זה לכתבה

   להגיב

 4. חנן כהן
  ינו 07, 2014

  יש איזו עדות מסייעת לכך?

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew