היום שאחרי מחר היה אתמול – פרק #2013

המציאות מתחילה להזכיר את תסריט אימים של הסרט "היום שאחרי מחר". הטמפרטורה בשיקגו היתה השבוע נמוכה יותר מאשר בקוטב הדרומי, ברחבי ארה"ב התרחשו מקרים שבהם צנחו הטמפרטורות בתוך דקות בעשרות מעלות, ומומחים הזהירו כי עור חשוף בחוץ עלול לקפוא בתוך רגעים ספורים. באירופה, גלי ענק בגובה 20 מטר ויותר הכו במשך יותר משבוע בחופי בריטניה, צרפת ופורטוגל, וגרמו להצפות רחבות היקף, ובסקנדינביה, מזג אוויר חם מהרגיל גרר גשמים עזים והצפות שהביאו לחדירת מים למאורות הדובים, ורבים מהם הקיצו משנת החורף שלהם והחלו לחפש מקלט חדש. בברזיל, גל חום קיצוני הביא עמו טמפרטורות כה גבוהות שגרמו להפעלת מערכות מתזים לכיבוי אש במרכזי קניות בריו דה ז'נרו.

כל זה, חודשיים בלבד אחרי שטייפון "הייאן", סופה עצומת ממדים שקוטרה הגיע ל-500 קילומטרים ושהיתה אחת הסופות החזקות ביותר מאז שהחלו המדידות בעידן המודרני, גרמה למותם של עשרות אלפי בני אדם בפיליפינים.

סופת הטייפון "הייאן" מצולמת מלוויין של הסוכנות המטאורולוגית של יפן במרחק 36 אלף ק"מ מכדור הארץ

והיתה כמובן גם סופת השלגים החריגה שפקדה את המזרח התיכון, שהצטרפה לשלל אירועי מזג אוויר קיצוניים בשנה שעברה.

האם מתחיל להתרחש לנגד עינינו תסריט האימים של אסון אקולוגי חובק עולם שהוצג בסרט "היום שאחרי מחר", אשר כולל התפרצות אדירה של כל איתני הטבע בעקבות שינויים אקלימיים? נקודות הדמיון הולכות ומתרבות. צפו בסרט, ותחליטו בעצמכם.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew