שינויים אקלימיים: עטלפים נפלו מהשמיים, דובים הקיצו משנת החורף

כ-100 אלף עטלפים נפלו מהשמיים ומתו בעקבות גל החום ששוטף את אוסטרליה ומותיר את אדמתה ואת עציה מנוקדים בגוויות. מותם המזעזע של העטלפים, רובם מזן "השועל המעופף", אירע בצפון-מערב מדינת קווינסלנד, ונגרם כתוצאה מגל חום חריג שגרם לטמפרטורות באזורים מסוימים באוסטרליה להתקרב ל-50 מעלות.

גורי עטלפים שנפגעו מגל החום ממתינים לטיפול במרפאה וטרינרית בקווינסלנד

גורי עטלפים שנפגעו מגל החום ממתינים לטיפול במרפאה וטרינרית בקווינסלנד

לא רק עטלפים נמנו על חיות הבר שנפגעו כתוצאה מגל החום. בעיר וינטון, הידועה בתור אחד המקומות החמים ביותר בקווינסלנד, נמצאו ללא רוח חיים מספר רב של קנגורו, תוכים ואֶמוּ (עוף גדול הדומה ליען). "זה קשור לתקופת היובש הממושכת לא פחות מאשר לגל החום", אמר ראש מועצת וינטון, טום אפטון.

האגודה למניעת התאכזרויות כלפי בעלי חיים באוסטרליה מסרה כי לגל החום יכולות להיות השפעות מרחיקות לכת על חיות הבר במדינה. "גל החום היה פשוט אסון עבור מושבות העטלפים בקווינסלנד", אמרה דוברת הארגון, מישל ביטי. "כמובן שתהיה לכך השפעה די הרסנית על המושבות הללו החיוניות למערכת האקולוגית שלנו".

גל החום שפוקד את אוסטרליה מצטרף לשורה של אירועי מזג אוויר קיצוניים שהתרחשו ברחבי העולם בחודשים האחרונים על רקע תהליך השינוי האקלימי בו נתון כדור הארץ. מוקדם יותר השבוע, בארה"ב, היתה הטמפרטורה בשיקגו נמוכה יותר מאשר בקוטב הדרומי, וברחבי צפון אמריקה אירעו מקרים שבהם צנחו הטמפרטורות בתוך דקות בעשרות מעלות. באירופה, גלי ענק בגובה 20 מטר ויותר הכו במשך יותר משבוע בחופי בריטניה, צרפת ופורטוגל, וגרמו להצפות רחבות היקף, ובסקנדינביה, מזג אוויר חם מהרגיל גרר גשמים עזים והצפות שהביאו לחדירת מים למאורות הדובים, ורבים מהם הקיצו משנת החורף שלהם והחלו לחפש מקלט חדש. בברזיל, גל חום קיצוני הביא עמו טמפרטורות כה גבוהות שגרמו להפעלת מערכות מתזים לכיבוי אש במרכזי קניות בריו דה ז'נרו.

לפני כחודשיים נספו בפיליפינים עשרות אלפי בני אדם כתוצאה מטייפון "הייאן", סופה עצומת ממדים שקוטרה הגיע ל-500 קילומטרים ושהיתה אחת הסופות החזקות ביותר מאז שהחלו המדידות בעידן המודרני, ובמזרח התיכון אירעה בחודש שעבר סופת השלגים נדירה, שהצטרפה לשלל אירועי מזג אוויר קיצוניים שהתרחשו בשנת 2013.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew