מה לא בסדר עם TED?

מדוע העתיד המזהיר שמבטיחים המרצים בוועידות TED לא מתממש? בנג'מין ברטון, פרופ' לאמנות חזותית באוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו, טוען בהרצאה שהעביר בלא אחרת מאשר ועידת TEDx בסן דייגו, כי הצעת פתרונות פשוטים ואופטימיים לבעיות קשות וסבוכות, הנטייה להאמין שדיבורים על פתרון בעיות יביאו לפתרונן, וחדשנות המיושמת לא רק באופן שפותר בעיות אלא באופן שיוצר בעיות, הפכו את הגישה שמקדמת TED לחלק מהבעיה.

"הבעיות שלנו אינן פאזלים שיש לפתור. מהדימוי הזה משתמע שכל חלקי הפאזל כבר על השולחן ושכל מה שצריך לעשות זה לסדר אותן בצורה הנכונה. זה לא נכון. הגדרתה של חדשנות בתור סידור מחדש של חלקי פאזל, איננה איזה רעיון גדול שהולך לשנות את הסטטוס קוו הקלוקל, אלא היא בעצמה הסטטוס קוו הקלוקל".

"בשורה התחתונה: אם אנחנו משקיעים בדברים שגורמים לנו להרגיש טוב אבל לא מסייעים לפתרון בעיות, ולא משקיעים שבדברים שלא גורמים לנו להרגיש טוב אבל עשויים לפתור בעיות, אשר נגזר עלינו שלאורך זמן יהיה לנו יותר ויותר קשה להרגיש טוב לגבי העובדה שאנחנו לא פותרים בעיות. גישה זו לא רק שבלתי יעילה, אלא מזיקה. מכיוון שהיא לוקחת את הסקרנות, האנרגיה והזעם שלך, ומתעלת אותו לחור שחור של פתרונות למראית עין. 'הישארו רגועים ותמשיכו בחדשנות' – האם זה המסר האמיתי של TED? מבחינתי זה לא מסר מעורר השראה, אלא מסר ציני".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
Onion Talks
Onion Talks
הכל שקרים (וסטטיסטיקה)
סבסטיאן וורניק | TED
אלף פעמים לא
בהיה שיהאב
אריאל שרון וחמותי
סועאד עאמירי
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
לא רווחים, אלא חירות
אורסולה לה גווין

תגובה אחת

  1. No More
    ינו 16, 2014

    ייתכן ואני טועה, אבל כל המטרה מאחורי TED היא לא לפתור בעיות, אלא להביא לשינוי בחשיבה בנושאים המדוברים, ומשם להביא לפיתרון.

    להגיב

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.