מחקר חדש: בני המעמד הבינוני – כמו עניים, רק עם אוכל טוב יותר

המבנה הגנטי של אנשים בני המעמד הבינוני זהה לחלוטין לזה של העניים, וההבדל היחיד ביניהם לבין המעמד הנמוך הוא תרבותי, לפי מחקר שערכו מדענים מאוניברסיטת תל אביב.

"השחיקה ברמת החיים של בני המעמד הבינוני עוררה אצלם משבר זהות, ורבים מהם קיוו כי הרכב דנ"א שונה ימשיך להבדיל אותם מהעניים בתקופה שבה פערי השכר בין שני המעמדות נעלמו כמעט לחלוטין", אמר פרופ' מיכה קלשר, מהמחלקה לגנטיקה מולקולרית וביוכימיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב.

מרחק של מכונת אספרסו אחת מעוני

מרחק של מכונת אספרסו אחת מעוני

"עם זאת, המחקר שערכנו העלה כי למעשה לא קיים שוני ביולוגי כלשהו בין שני המעמדות, ולמרות התחושה הרווחת בקרב בני המעמד הבינוני כי הם התקדמו בחיים, כנראה שהם נמצאים במרחק של קניית מכונת אספרסו ביתית אחת מלחזור להיות במעמד הנמוך", הוסיף פרופ' קלשר. "דרך אגב, מצאנו כי המבנה הגנטי של בני המעמד הגבוה – העשירים – מצביע על כך שהם היו במקור חוּצָנִים מהחלל החיצון".

ממצאי המחקר התקבלו באכזבה בקרב רבים מבני המעמד הבינוני. "התקווה היחידה שלנו היא להמשיך לקנות דברים", אמרה ריקי כהן, אם לשלושה ילדים מחדרה. "השבוע יכולנו להרשות לעצמנו לקנות רק שני מוצרים של המעמד הבינוני: לחם שיפון וגבינת קממבר. בערב אנחנו יושבים יחד סביב השולחן, כל המשפחה, ומחכים שהקממבר תתרכך. זה נותן לנו סוג של תקווה".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew