מחקר חדש: בני המעמד הבינוני – כמו עניים, רק עם אוכל טוב יותר

המבנה הגנטי של אנשים בני המעמד הבינוני זהה לחלוטין לזה של העניים, וההבדל היחיד ביניהם לבין המעמד הנמוך הוא תרבותי, לפי מחקר שערכו מדענים מאוניברסיטת תל אביב.

"השחיקה ברמת החיים של בני המעמד הבינוני עוררה אצלם משבר זהות, ורבים מהם קיוו כי הרכב דנ"א שונה ימשיך להבדיל אותם מהעניים בתקופה שבה פערי השכר בין שני המעמדות נעלמו כמעט לחלוטין", אמר פרופ' מיכה קלשר, מהמחלקה לגנטיקה מולקולרית וביוכימיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב.

מרחק של מכונת אספרסו אחת מעוני

מרחק של מכונת אספרסו אחת מעוני

"עם זאת, המחקר שערכנו העלה כי למעשה לא קיים שוני ביולוגי כלשהו בין שני המעמדות, ולמרות התחושה הרווחת בקרב בני המעמד הבינוני כי הם התקדמו בחיים, כנראה שהם נמצאים במרחק של קניית מכונת אספרסו ביתית אחת מלחזור להיות במעמד הנמוך", הוסיף פרופ' קלשר. "דרך אגב, מצאנו כי המבנה הגנטי של בני המעמד הגבוה – העשירים – מצביע על כך שהם היו במקור חוּצָנִים מהחלל החיצון".

ממצאי המחקר התקבלו באכזבה בקרב רבים מבני המעמד הבינוני. "התקווה היחידה שלנו היא להמשיך לקנות דברים", אמרה ריקי כהן, אם לשלושה ילדים מחדרה. "השבוע יכולנו להרשות לעצמנו לקנות רק שני מוצרים של המעמד הבינוני: לחם שיפון וגבינת קממבר. בערב אנחנו יושבים יחד סביב השולחן, כל המשפחה, ומחכים שהקממבר תתרכך. זה נותן לנו סוג של תקווה".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew