כמה מתוק יכול להיות סחר בילדים?

יצרניות השוקולד הגדולות בעולם התחייבו לפני קרוב לעשור להקים עד קיץ 2005 מערכת פיקוח כדי לוודא שאף אחד מהיצרנים בשרשרת ההפצה שלהן אינו מעסיק ילדים. ההכרזה הדרמטית באה בעקבות גילויים בדבר ניצול ילדים בתעשיית השוקולד והעסקתם בתנאי עבדות במטעי קקאו במערב אפריקה. ילדים בני 12 נדרשים לעבוד במשך 13 שעות ביממה בתנאים קשים, סופגים מכות ממעסיקיהם, ונדרשים לישון על דרגש עץ כשהם נעולים יחד עם שאר העבדים.

בעשור שחלף מאז הגילויים המשיכו יצרניות השוקולד הגדולות להיות שותפות לניצול ילדים, ולא חל שינוי משמעותי במצב של מרבית הילדים המועסקים בענף. אפילו משרד החוץ של ארה"ב הודה השנה כי במספר מדינות במערב אפריקה ממשיך המסחר בילדים-עבדים ככוח עבודה למטעי קקאו.

כמובן שהדרך הטובה ביותר לא להיות שותפים לכך היא להימנע מאכילת שוקולד. למכורים למתוקים מומלץ לרכוש שוקולד אורגני וסחר הוגן, או לכל הפחות לבדוק את דירוג יצרניות השוקולד (זהירות, PDF) של ארגון גרין אמריקה.

להלן דירוג החברות המפורסמות ביותר:

קראפט   60%
מארס     60%
נסטלה    50%
הרשי      נכשל

עוד על הצד האפל של השוקולד:

ואם אנחנו כבר בענייני שוקולד, הנה סרטון (מזעזע למדי, יש להודות) של גרינפיס על האופן שבו רכישת שמן דקלים על ידי נסטלה גורמת להרס אזורי המחייה של קופי אורנגאוטן.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew