15 תגובות מפתיעות לשנאה


 "תומכת חמאס" גייסה תרומות לשיפוץ בית קברות יהודי 

לינדה סרסור, הפעילה הפוליטית הפלסטינית-אמריקאית שנחשבת בישראל לתומכת טרור וחמאס, גייסה תרומות בסך כ-100 אלף דולרים מהציבור המוסלמי בארה"ב למימון שיפוץ בית הקברות היהודי "חסד של אמת", שהושחת במתקפה אנטישמית בעיר סנט לואיס בתחילת 2017.

"המוסלמים האמריקאים עומדים לצד הקהילה היהודית בארה"ב ומגנים את הזוועה של חילול הקברים", אמרה סרסור. "באמצעות קמפיין זה, אנו מקווים לשדר מסר של אחדות מהקהילות היהודיות והמוסלמיות לפיו אין מקום לסוג זה של שנאה, חילול קודש ואלימות באמריקה".


 ברלין חובשת כיפה 

בקיץ 2012, הלך הרב דניאל אלטר עם בתו בת השש באחד מרחובות ברלין, כאשר ארבעה צעירים ניגשו אליו ושאלו אותו אם הוא יהודי. הרב, חובש כיפה, ענה להם כי הוא אמנם יהודי, ובתגובה חסמו הצעירים את דרכו, הכו אותו בפניו, ואיימו על חייה של בתו. לאחר היוודע דבר התקיפה האנטישמית, שטף את בירת גרמניה גל של מחאה במסגרתו תושבים ערכו אירועי כנופיות בָּזָק (פלאש מוב) כשהם חובשים כיפות לראשיהם, ואישים בולטים בעיר – בהם פוליטיקאים, אמנים ואנשי עסקים – הצטלמו עם כיפות לראשיהם.

"ברלין חובשת כיפה": כותרת כתבת שער של "ברלינר צייטונג", מהעיתונים הנפוצים בברלין

"ברלין חובשת כיפה": כותרת כתבת שער של "ברלינר צייטונג", מהעיתונים הנפוצים בברלין


 התשובה לבריונות בבית הספר 

דני קיף הוא תלמיד כיתה א' במדינת מסצ'וסטס בארה"ב שנפל קורבן לבריונות בבית הספר בשל הפרעת דיבור ממנה הוא סובל בשל דימום מוחי בזמן לידתו, ועקב העדפתו ללבוש חליפה ועניבה בבואו לבית הספר. דני גם משמש כ"נער מים" באימוני קבוצת הפוטבול של תלמידי כיתה ה' בבית ספרו, וכאשר הקווטרבק של הקבוצה, טומי קוני, שמע כי דני סובל מהצקות, הוא החליט לעשות מעשה.

טומי בן ה-11 הודיע כי יבוא לבית הספר לבוש בחליפה כמו דני כאות תמיכה בחברו הצעיר. "הוא כזה בן אדם טוב. הוא לא נותן להצקות להפריע לו, ופשוט ממשיך בענייניו. הוא ילד בן 6, וכולנו צריכים לכבד אותו", אמר טומי, אשר שיתף את חבריו לקבוצה בתוכניתו, והללו החליטו להצטרף ליוזמה. ב-20 בנובמבר 2013 הגיעו לבית הספר יותר מ-40 תלמידים כשהם לובשים חליפות, תוך שהם עוטפים את דני באהבה.


 הרב שצעק "אללה אכבר" 

בחודש ספטמבר 2011 הציתו מתנחלים מסגד בכפר הפלסטיני קוסרא, וריססו עליו את הכתובת "מוחמד חזיר". בתגובה הגיע למקום הרב מנחם פרומן, רבה את התנחלות תקוע, נעמד על מדרגות של המסגד השרוף, והחל לצעוק "אללה אכבר", כאשר תושבי הכפר הפלסטיני מצטרפים לקריאותיו.

qusra-rabbi"מנחם נהג לומר שהתרגום הכי מדויק של 'אללה אכבר' זה 'השלום ינצח'. זה התרגום המילולי. 'שלום' הוא שם של אלוהים, גם אצל המוסלמים וגם אצל היהודים. 'אכבר' זה 'הכי גדול', 'המתגבר'", סיפרה הדסה פרומן, אשתו של הרב פרומן. "זאת אהבה וראייה נוקבת של המושג 'שלום'. השלום קיים, הוא נמצא בשורש של הקיום שלנו, והוא ינצח".

כעבור כשנתיים, בינואר 2014, נכנסו לכפר קוסרא 11 מתנחלים רעולי פנים מתוך כוונה לבצע פעולת "תג מחיר". המתנחלים תקפו נער מקומי ופצעו אותו בראשו, אולם כעבור זמן קצר הופתעו על ידי כ-30 מתושבי הכפר שהקיפו אותם והחלו להכות אותם. המתנחלים לא נשאו עמם טלפונים סלולריים כדי שלא יוכלו לאכן את מיקומם, ועל כן גם לא היו יכולים להזעיק עזרה. הם נמלטו לתוך בית פלסטיני ריק, שכותר על ידי תושבים פלסטינים שביקשו לנקום בהם. האירוע עלול היה להסתיים בלינץ', אילולא קבוצה של פלסטינים הפעילים בארגוני זכויות אדם, שהגנו בגופם על המתנחלים עד שהללו חולצו מהמקום על ידי הצבא.


 אחוות נשים 

אשה בהריון מתקדם הותקפה באחד מלילות אוגוסט 2013 ברחובות העיר שטוקהולם בשבדיה, רק מכיוון שעטתה כיסוי ראש מוסלמי (חיג'אב). התוקף קרע מעליה את החיג'אב, תקף אותה מילולית בקללות גזעניות והטיח את ראשה במכונית עד שהתעלפה. בעודה מאושפזת חסרת הכרה בבית חולים, החלו נשים מרחבי שבדיה לעטות חיג'אב ולהעלות לאינטרנט צילומים של עצמן בכיסוי ראש.


 בלה בליסימה 

עדנאן אלאפנדי, צעיר פלסטיני בן 21 ממחנה הפליטים דהיישה, דקר בחודש במאי 1992 שני נערים יהודים ליד שוק מחנה יהודה בירושלים. המון יהודי זועם דלק בעקבותיו ולבסוף תפס אותו בכניסה לחניון. אלאפנדי שכב על הקרקע, וההמון היכה בו נמרצות וביקש לעשות בו לינץ'. אשה חרדית בשם בלה פרוינד, שעברה במקרה במקום, החליטה לעשות מעשה. היא הצליחה להסתנן בין האנשים ולהגיע אל אלאפנדי, וגוננה עליו בגופה. היהודים שביקשו לעשות בו שפטים, צעקו לעברה "אוהבת ערבים!", בעטו בה, הכו אותה באגרופיהם, ואחד אפילו צרב את עורה עם סיגריה. לבסוף, כעבור 27 דקות, הגיעה המשטרה למקום ועצרה את אלאפנדי. "באותו רגע זה היה מעמד הר סיני בשבילי. טיפת דם לא נשפכה שם, וזה מה שהיה חשוב", סיפרה פרוינד, בת לניצולי שואה.


 חומת מגן אנושית 

באחד מימי ראשון של קיץ 2013, לאחר סיום המיסה בכנסייה בעיר פשוואר בפקיסטן, פוצצו את עצמם שני מחבלים מוסלמים מתאבדים בכניסה לכנסייה וגרמו למותם של יותר מ-100 מתפללים נוצרים. בשבועות לאחר המתקפה, שהיתה החמורה ביותר נגד נוצרים בתולדות פקיסטן, הגיעו למקום מאות מוסלמים והקיפו את הכנסייה בגדר אנושית כדי להגן את המתפללים הנוצרים בזמן המיסה של יום ראשון.


 סקוטלנד: חמת חלילים נגד שנאה 

דברי בלע של מטיף אכול שנאה בסקוטלנד נבלעים בצלילי חמת חלילים של צעיר שמקיף אותו תוך כדי ניגון לקול צהלות העוברים ושבים, בדיוק כאשר המשטרה מגיעה.


 יהודים מסרו מפתחות בית הכנסת למוסלמים שהמסגד שלהם נשרף 

הקהילה היהודית בעיירה קטנה במדינת טקסס בארה"ב מסרה את מפתחות בית הכנסת שלה לידי מתפללים מוסלמים לאחר שהמסגד היחיד בעיירה נשרף כליל בראשית 2017, לאחר שכבר הושחת לפני כן.

"כולם כאן מכירים את כולם. אני מכיר כמה חברים במסגד, וכאבנו את כאבם", אמר נשיא הקהילה היהודית בעיירה. "כאשר מתרחש אסון בסדר גודל כזה, עלינו להתאחד".


 הפסקת האש של חג המולד 

בחג המולד של שנת 1914, בעיצומה של מלחמת העולם הראשונה, אירעה הפסקת אש ספונטנית בין צבאות גרמניה ובריטניה, למרות התנגדות הפיקוד הבכיר של שני הצבאות. הפסקת האש החלה ערב חג המולד לאחר שחיילי הצבא הגרמני החלו לקשט את הביצורים שלהם באחת מגזרות הלחימה בבלגיה לכבוד החג. החיילים הניחו נרות על העצים, וחגגו את המאורע בשירת שירי חג המולד. החיילים הבריטים שהיו מוצבים בשוחות הנגדיות הגיבו בשירת שירי חג מולד בשפה האנגלית.

לאחר ששני הצדדים צעקו זה לזה ברכות לחג, נפגשו בכמה מקומות ב"שטח ההפקר" שבין הכוחות קבוצות של חיילים גרמנים ובריטים שהחליפו ביניהם מתנות קטנות לחג כמו משקאות חריפים או סיגריות. הירי הארטילרי בגיזרה זו הופסק גם הוא באותו הלילה. הפסקת האש אפשרה לכוחות לאסוף גופות של לוחמים שנפלו בקרב ולהביא אותם לקבורה מאחורי קווי הלחימה. במקומות מסוימים בשטח ההפקר אף נערכו הלוויות משותפות. הפסקת האש התפשטה גם לאזורים אחרים של קו הלחימה, כאשר במקומות מסוימים אף נערכו משחקי כדורגל בין חיילי הצבא הגרמני והבריטי. הפסקת האש נמשכה ברוב האזורים עד סופו של ליל החג, אך במקומות מסוימים היא נמשכה עד ראש השנה הנוצרי.


 כורדים בשמלות 

תופיק דבאשי, צעיר כורדי מהעיר מריואן באיראן, הורשע באפריל 2013 בהפרת הסדר הציבורי, ובית המשפט הורה למשטרה להסיע אותו ברחבי העיר כשהוא עוטה לבוש נשים כורדי מסורתי, מתוך מטרה להשפילו ולהרתיע עבריינים אחרים. אלא שהעונש עורר תגובה הפוכה מזו שבית המשפט קיווה להשיג, מאחר שאוכלוסיית העיר הכורדית ראתה בו פגיעה בכבודן של נשים ובכבוד תרבות המיעוט הכורדי באיראן. "להיות אישה זה לא אמצעי להשפיל ולהעניש אף אחד. כך אנחנו נראים, זוהי התרבות שלנו", נכתב בדף פייסבוק בשם "גברים כורדים למען שוויון" שנפתח כאות מחאה, ואשר אליו העלו גברים צילומים של עצמם כשהם עוטים לבוש נשים כורדי מסורתי.


 כל מה שצריך זה אהבה 

הכומר האמריקאי טרי ג'ונס, שנוהג לערוך טקסי שריפת ספרי קוראן בחצר הכנסיה שלו, הגיע לכיכר טיימס בניו יורק ביום השנה של אסון מגדלי התאומים, כדי להציג את משנתו האנטי-איסלמית. אך תושבי התפוח הגדול הכינו לו קבלת הפנים ספונטנית ומפתיעה.


 עובדי מלון בתוניסיה יצרו שרשרת אנושית ומנעו טבח 

במהלך מתקפת טרור בתוניסיה ב-2015, בה נטבחו עשרות בני אדם, בהם תיירים רבים, יצרו עובדי מלון תוניסאים שרשרת מגן אנושית ומנעו מאחד המפגעים להיכנס למלון ולירות באורחים הזרים.

"זה מדהים מה שהם עשו. העובדים נעמדו בשורה וצעקו לעבר החמוש: 'לא ניתן לך לעבור! תצטרך לעבור דרכנו!'", סיפר תייר בריטי שניצל מהמתקפה.


 לרקוד על הקבר של היטלר 

הצעירים היהודים הישראלים שמהגרים לבירה לשעבר של הרייך השלישי.

6 תגובות

 1. Liat Barad
  יול 19, 2014

  "כנופיות בָּזָק" הוא אולי תרגום מילולי ל"פלאש מוב", אך הוא תרגום מטעה. פלאש מוב הוא מופע ריקוד ומוסיקה מתוכנן מראש על ידי קבוצת א-נשים. המופע המתוזמר הייטב מתחיל באופן מפתיע [כאילו מהכלום] בשטח ציבורי ובדרך כלל סוחף איתו את הסובבים שהופכים לשותפים בו כצופים או כפעילים בו בדרך זו או אחרת. לעדכונם של המתרגמים. מקווה ששאר האנפו' שאתם מוסרים כאן בדוקה ביתר קפידה. ליאת

  להגיב

 2. ירושלמית
  יול 17, 2014

  איזה יופי! אני רוצה עוד כתבות כאלו! לגבי האירוע המיוחד של הפסקת האש בערב חג המולד ב1914 שציינתם, עשו על זה סרט נהדר ומומלץ ב2005 שנקרא "חג מולד שמח": http://en.wikipedia.org/wiki/Joyeux_No%C3%ABl

  להגיב

 3. נטליה ברנקובה
  יול 15, 2014

  להגיב

  • מיכל
   יול 16, 2014

   אז לא הבנתי הידיעות למעלה הם מקרים שקרו? או מפוברקים?

   להגיב

 4. שי דשא
  יול 11, 2014

  עוד סיפור שאני נורא אוהב:

  הכנסייה של ווסטבורו הם הזרם הפונדמנטליסטי הדומיננטי ביותר בשנאת הומואים והאשמתם בצרות העולם. כחלק מהפעילות שלהם הם מארגנים פיקטים המוניים בהלוויות צבאיות של חיילים הומואים.

  כנופיית האופנוענים Hell's Angels (שהם חבר'ה מאוד קשוחים ומאוד לא סימפטיים) התגייסו כנגדם, הגיעו להפגנות שיש בהם פיקטים, נסעו סביבם באופנועים ולא נתנו לפיקטרים לעבור.

  http://www.youtube.com/watch?v=tExseFVMQDg

  להגיב

 5. נתנאל
  יול 10, 2014

  אוי אתם גדולים XD
  תודה!!

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew