"אנחנו מייצרים תרופות עבור אנשים שיכולים להרשות זאת לעצמם, לא בשביל הודים עניים"

חולי סרטן הודים תחת מחסה מאולתר מחוץ לבית חולים בו הם מטופלים

חולי סרטן הודים תחת מחסה מאולתר מחוץ לבית חולים בו הם מטופלים

ציטוט השבוע מגיע אלינו ממנכ"ל יצרנית התרופות הגרמנית באייר, אשר אמר את הדברים בתגובה להחלטת ממשלת הודו לשלול מהחברה את הבלעדיות על זכויות הפטנט של התרופה נקסבר לטיפול בסרטן. עלות של טיפול שנתי בתרופה בהודו מסתכם ב-69,000 דולר, פי 41 מההכנסה הממוצעת לנפש ומחוץ להישג ידם של עניי הודו. אך בעקבות החלטת הממשלה החלה יצרנית תרופות מקומית לייצר גירסה של התרופה של באייר שעלות הטיפול בה זולה באופן ניכר – 177 דולר לשנה.

בכירי הנהלת באייר זעמו על החלטת הודו, ומנכ"ל החברה, מרין דקרס, הצהיר "לא פיתחנו את התרופה הזו בשביל הודים, פיתחנו אותה בשביל מטופלים מערביים שיכולים להרשות זאת לעצמם". דקרס גם הגדיר את החלטת ממשלת הודו לאפשר לעניים לקבל טיפול בתרופה המוזלת בתור "גניבה", ואמר כי החברה תבדוק באלו צעדים משפטיים ניתן לנקוט עדי למנוע את הפצת התרופה ו"להגן עת זכויות הקניין הרוחני שלנו".

מנכ"ל באייר, מרין דקרס

מנכ"ל באייר, מרין דקרס

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew