במחאה על החרם הנורבגי על ישראל: האם יוחלף שמו של הסכם אוסלו?

תנועת משוררים לימין ישראל דורשת מראש עיריית ירושלים ניר ברקת להפעיל את סמכות העירייה לשינוי שם כיכר "דניה" בירושלים, בתגובה להחרמת חברות ישראליות עם פעילות עסקית בשטחים על ידי חברות מובילות בדנמרק. כך לפי דיווח הטלוויזיה החברתית.

כיכר דניה היא הכיכר המרכזית של השכונה הירושלמית הוותיקה בית הכרם, ונחשבת לאחת הכיכרות החשובות בירושלים. שמה ניתן לה בראשית שנות השישים, לאות הוקרה על פעולות להצלת יהודי דנמרק בימי השואה; במעמד הסרת הלוט נכחו ראש ממשלת דנמרק וראש הממשלה דוד בן גוריון.

כיכר דניה בבית הכרם. קריאה לשנות את שמה בעקבות החרם הדני

כיכר דניה בבית הכרם. קריאה לשנות את שמה בעקבות החרם הדני

דנסק בנק, הבנק הגדול ביותר בדנמרק, הודיע בינואר 2014 על החלטתו להחרים את בנק הפועלים בשל פעילותו הכלכלית בשטחים. הבנק הדני השני בגודלו, נורדאה בנק, הודיע אף הוא על הצטרפותו לחרם. לפני מספר חודשים, הודיע שר החוץ הדני על סימון מוצרים שמקורם מעבר לקו הירוק ומיוצאים לדנמרק.

גורמים המקורבים לתנועת משוררים לימין ישראל, ציינו כי הדרישה לשינוי שם כיכר דניה בבית הכרם היא רק יריית הפתיחה בקמפיין רחב יותר נגד החרם על ישראל, וכי בכוונתם לדרוש החלפת שמותיהם של כיכרות נוספים בבירה. כך למשל, ידרשו מעיריית ירושלים להחליף את שמו של כיכר הולנד, הסמוכה להר הרצל ושכונת בית וגן, בעקבות החלטת קרן הפנסיה השנייה בגודלה בהולנד, PGGM, למשוך את השקעותיה מחמשת הבנקים הגדולים בישראל בשל מעורבותם במימון בנייה בהתנחלויות.

היו גם מי שהרחיקו לכת אף יותר, וקראו להחליף את שמו של הסכם אוסלו בעקבות החלטת קרן הפנסיה הממשלתית של נורבגיה שלא להשקיע כספים בחברות אפריקה-ישראל ודניה סיבוס בשל מעורבותן בבניה בהתנחלויות.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew