סטיבן קולבר מראיין את להקת פוסי ריוט

הקומיקאי האמריקאי סטיבן קולבר אירח בתוכנית הטלוויזיה שלו שתיים מחברות להקת הפאנק הפמיניסטית הרוסית "פוסי ריוט", אשר שוחררו לאחרונה מהכלא ברוסיה לאחר כמעט שנתיים מאסר שנגזרו עליהן בעקבות הופעת מחאה שערכו בכנסיה במוסקבה.

נדז'דה טולוקוניקובה ומריה אליוקינה, הידועות בכינויים "דרור" ו"סנאית" נעצרו בחודש פברואר 2012 לאחר שביצעו שיר מחאה נגד הנשיא ולדימיר פוטין, בתוך הקתדרלה האורתודוקסית הרוסית המרכזית במוסקבה – אחד הסמלים הידועים של רוסיה והמקום שבו מתארח ולדימיר פוטין בחגי המולד והפסחא. השיר כלל "תפילת פאנק" בה ביקשה הלהקה מהבתולה הקדושה מריה "להעלים את פוטין".

חברות "פוסי ריוט" קיימו את ההופעה ללא אישור כאשר הן חובשות כובעי גרב צבעוניים, שבועיים בלבד לפני הבחירות לנשיאות שבהן זכה בסופו של דבר פוטין. באוגוסט 2012 הרשיע בית המשפט את טולוקוניקובה ואליוקינה בחוליגניזם שמקורו בשנאה דתית, וגזר עליהן שנתיים מאסר בפועל. בדצמבר 2013 שוחררו השתיים מהכלא כחלק מחנינה נרחבת שהעניק הנשיא פוטין.

קולבר: "אני מזהיר אתכן – כל דבר רע שתאמרו על נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, יצונזר ולא ישודר".
טולוקוניקובה: "זה בסדר, גם אנחנו מקליטות את השיחה במקביל".
קולבר: "יערכו עליכן חיפוש לפני שתצאו מהבניין".
טולוקוניקובה ואליוקינה: "היו לנו שנתיים להתאמן בהסתרת חפצים מחיפושים".
קולבר: "אתן נראות כמו ילדות טובות. מה שאני לא מבין זה למה לצאת נגד מישהו כמו ולדימיר פוטין, שרק מנסה לשמר את השלום ולהוביל את רוסיה לעתיד טוב יותר? מה יש לכן נגד ולדימיר פוטין? הוא איש חזק, וזה הדבר לו זקוקה רוסיה".
טולוקוניקובה ואליוקינה: "יש לנו רעיונות אחרים לגבי עתיד טוב יותר, ולא היינו רוצות שגבר ללא חולצה רכוב על סוס יוביל אותנו לעתיד הזה". 

מתוך הראיון בתוכנית של קולבר (חלק ראשון ושני)

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew