מחאה ראשונה בסוצ'י: גולש עם הסמל של "פוסי ריוט"

אחת השאלות הגדולות שמלוות את אולימפיאדת החורף הנערכת בעיר סוצ'י, היא האם ספורטאים המשתתפים במשחקים ינצלו את הבמה לביטוי מחאה, בעיקר נגד רדיפת להט"ב ברוסיה.

פעולת מחאה ראשונה של ספורטאי בסוצ'י התרחשה כבר ביום הראשון של המשחקים, כאשר גולש הסנובורד הרוסי אלכסיי סובולב התחרה בשלב המוקדמות על סנובורד שעליו מופיע ציור של אשה עם כובע גרב צבעוני – סימן ההיכר של להקת הפאנק הפמיניסטית הרוסית "פוסי ריוט", אשר שתיים מחברותיה נידונו לשנתיים מאסר בעקבות הופעת מחאה שערכו בכנסיה במוסקבה.

כאשר נשאל סובולב האם הציור הוא מחווה לפוסי ריוט, ענה כי "הכל אפשרי", אך הדגיש כי לא הוא עיצב את הסנובורד.

שתיים מחברות להקת "פוסי ריוט", נדז'דה טולוקוניקובה ומריה אליוקינה, שוחררו לאחרונה מהכלא ברוסיה בו שהו מאז מעצרן בחודש פברואר 2012 לאחר שביצעו שיר מחאה נגד הנשיא ולדימיר פוטין, בתוך הקתדרלה האורתודוקסית הרוסית המרכזית במוסקבה – אחד הסמלים הידועים של רוסיה והמקום שבו מתארח ולדימיר פוטין בחגי המולד והפסחא. השיר כלל "תפילת פאנק" בה ביקשה הלהקה מהבתולה הקדושה מריה "להעלים את פוטין".

חברות "פוסי ריוט" קיימו את ההופעה ללא אישור כאשר הן חובשות כובעי גרב צבעוניים, שבועיים בלבד לפני הבחירות לנשיאות שבהן זכה בסופו של דבר פוטין. באוגוסט 2012 הרשיע בית המשפט את טולוקוניקובה ואליוקינה בחוליגניזם שמקורו בשנאה דתית, וגזר עליהן שנתיים מאסר בפועל. בדצמבר 2013 שוחררו השתיים מהכלא כחלק מחנינה נרחבת שהעניק הנשיא פוטין.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew