אצבע מאשימה: השפם של מרקל

תמונה גאונית של צלם העיתון "ג'רוזלם פוסט", מרק ישראל סלם, שצולמה באקראי במסיבת העיתונאים של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, בירושלים ב-25 בפברואר 2014.

בתמונה רואים את נתניהו מצביע לעבר אדם בקהל במהלך מסיבת העיתונאים במלון המלך דוד, כאשר הצל של האצבע שלו נופל מעל השפה של מרקל ויוצר מעין שפם, הדומה לזה של אדולף היטלר.

"רק ניסיתי למצוא מקום טוב כדי לצלם אותם", הסביר סלם לאחר פרסום הצילום. "מיקמתי את עצמי מול שניהם וצילמתי את התמונות שהייתי צריך עבור הסיפור. בסיומה, כשראיתי את נתניהו מתחיל להצביע, חשבתי שזה מעניין, אז התחלתי לצלם, שבע תמונות בשנייה. כשראיתי את התמונה על המחשב שלי, חשבתי שהיא מיוחדת ומצחיקה. זו לא היתה כוונתי להעליב את מרקל בשום צורה או ליצור קונוטציה נאצית".

הצילום כמובן גרר שלל ממים אינטרנטיים.

ולכל מי שתוהה מה הצילום הזה מזכיר לה/ו – התשובה נמצאת בסרטון הבא.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew