בעקבות חוק הגיוס: הציבור החרדי נערך להגירה המונית לחו"ל

מועצות גדולי וחכמי התורה של שלוש המפלגות החרדיות שהתכנסו ב-24 בפברואר 2014 לפסגת חירום בבני ברק, בתגובה לחוק לגיוס בכפייה לצבא של בני הישיבות, החליטו על היערכות ראשונית להגירה המונית של חרדים מהארץ לטובת מרכזים יהודיים בעולם, דיווח העיתון "המחנה החרדי", הביטאון הרשמי של חסידות בעלז.

"בכינוס ההיסטורי שהותיר חותם של שותפות הגורל והתלכדות כל שלומי אמוני ישראל, באה לידי ביטוי ההסכמה מקיר לקיר, כי אין מתקפלים למול כוונות הזדון של ממשל הרשע, ואם ראשי ממשל זה, בראשות לפיד ונתניהו וכל חבריהם, רוצים לדחוף את שומרי אמוני ישראל אל מחוץ לגבולות המדינה – הדבר ייעשה. כל היהודים החרדים יעזבו את ארץ ישראל ויותירו את החילונים במקומם", דיווח העיתון. "אכן זוהי החלטה קשה ומרחיקת לכת, אמרו חלק ממשתתפי הכינוס ההיסטורי של גדולי ישראל, אך מול הגזירות, אין כנראה מנוס אלא לפנות למהלכים קשים היסטוריים".

לפי הדיווח, חברי סנאט בארה"ב כבר הבטיחו סיוע בהשגת מעמד של פליטים למשפחות חרדיות שיהגרו מישראל לארה"ב, וכי ביום בו תושלם חקיקת חוק הגיוס ייפתחו משרדי ההגירה מיוחדים בישראל ובארה"ב ליישום ההגירה ההמונית.

ללחוץ להגדלה

ללחוץ להגדלה

"מאחר והדעה המשותפת היא שאין הולכים לצבא בשום תנאי ובשום אופן, עולה הצעת ההגירה, עם כל הכאב שבנטישת ארץ הקודש", דיווח העיתון. "בהוראת מרנן ורבנן החלה ההיערכות הראשונית, המסודרת, לקראת ירידה המונית מארץ ישראל, והתארגנות במרכזים יהודיים בעולם".

"קבוצת סנאטורים אמריקאיים שהוכנסה לפרטי הרעיון, הבטיחו סיוע בהשגת מעמד של פליטים לכל משפחה חרדית שתרד מישראל ותבקש להגר לארה"ב. מגעים דומים מתנהלים גם עם מדינות נוספות בצפון אמריקה ובאירופה", דיווח העיתון.

לפי הדיווח, הדברים מקבלים משמעות רבה לאור ביקור שערך האדמו"ר מסאטמר בבית גיסו האדמו"ר מבעלז, שבו דיברו השניים על האפשרות שיצטרכו לעזוב את הארץ ועל כך שכיום יש הרבה יידשקייט בארה"ב והרבה תורה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew