המאבק למען זכויות בעלי חיים מגיע לטקס מלכת היופי

פעילי תנועת זכויות בעלי החיים 269 התפרצו לבמה באמצע שידור טקס תחרות מלכת היופי של ישראל שנערך במרכז הקונגרסים שבחיפה, במחאה על הפגיעה המתמשכת בבעלי החיים בתחום השיפוט של ראש עיריית חיפה, יונה יהב. הפעילים גם השמיעו באמצעות מערכת הכריזה באולם צווחות כאב של בעלי חיים.

ההתפרצות לטקס מלכת היופי, ששודר בערוץ 2 ורשם רייטינג ממוצע של 23.5%, באה בהמשך לשורה של פעולות מחאה שביצעו אנשי תנועת 269, מאז היווסדה באוקטובר 2012. בין הפעולות שביצעו פעילות ופעילי התנועה נמנו בין השאר צריבה מרצון של בשר פעילים בברזל מלובן עם המספר 269, פריצה אל לול במרכז הארץ במהלכה שוחררו למעלה ממאה תרנגולות,  והנחת ראשים כרותים של פרות, כבשים ועזים שחוטות במזרקות ברחבי תל אביב, תוך צביעת מי המזרקות באדום. על המזרקות רוססה הכתובת "קירות בתי המטבחיים הפכו שקופים".

התנועה שואבת את שמה ממספרו של עגל אלמוני בתעשיית הבשר. עגל מספר 269 נולד במאי 2012 ברפת לצד כביש החוף ומיד הופרד מאמו, שנמצאה שם כדי לספק את מכסת החלב של הרפת. מאז הוא פוטם בתערובת עשירה בחלבון ברפת ביישוב אזור, ובקיץ 2013 היה אמור להילקח לשחיטה, משם היה אמור לצאת כנתח בשר. עם זאת, זמן קצר בטרם נשלח לשחיטה, חולץ עגל מספר 269 מהרפת על ידי פעילי זכויות בעלי חיים, וחייו ניצלו.

תגובה אחת

  1. תומכת
    מרץ 05, 2014

    כל הכבוד לפעילות ולפעילים האמיצים/ות, שפעם אחר פעם שמים/ות את עצמן/ם בפרונט, מסכנות ומסכנים את גופ/ןם ואת חירותם/ן, למען המדוכאים ביותר – בעלי החיים. אתן/ם השראה.

    להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew