כך מרגיש דיכוי

רורי אוניל, הידוע גם בשם הבמה שלו "פנטי בליס", הוא מלכת הדראג המפורסמת ביותר באירלנד ופעיל למען זכויות לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים. ב-11 בינואר 2014, השתתף אוניל בתוכנית אירוח בערוץ הטלוויזיה הממשלתי של אירלנד RTE, ועורר סערה. כאשר נשאל בתוכנית לדעתו על תופעת ההומופוביה באירלנד, אמר אוניל כי מספר כותבי טורים בעיתונות הם בעלי יחס נוראי ומרושע כלפי הקהילה הגאה. הוא התבקש לנקוב בשמות, וציין את העיתונאים ג'ון ווטרס וברידה אובריאן וכן ארגון שדולה קתולי בשם מכון איונה.

אוניל סיפר בדיעבד כי ציין את המובן מאליו, היות שכל אלו שהזכיר ידועים כמובילים במאבק נגד אישור נישואים גאים באירלנד. אולם ווטרס, אובריאן ובכירים ממכון איורה איימו בתביעת דיבה נגד RTE, בטענה כי תויגו שלא בצדק כשונאי הומוסקסואלים. RTE מיהר לפרסם התנצלות והסכים לשלם 85 אלף יורו פיצויים, מרביתם לווטרס, החבר במועצת המנהלים של רשות השידור של אירלנד האחראית בין השאר על RTE.

על רקע אירועים אלו, הזמין התיאטרון הלאומי של אירלנד, תיאטרון אבי, את אוניל לשאת נאום מפתיע בתום הצגת הערב שהועלתה ב-1 בפברואר 2014. אוניל הגיע כשהוא לבוש כמו פנטי בליס, אך דיבר בתור אוניל.

עוד באותו עניין...
לגלות צד נוסף
לילנד בובה
התנגדו לנישואים חד-מיניים!
הקואליציה של אנשים שחייהם נהרסים בכל פעם שאנשים אחרים זוכים לשוויון
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
לא רווחים, אלא חירות
אורסולה לה גווין

תגובה אחת

  1. אורי בץ
    מרץ 09, 2014

    מרשים, מרגש מדויק. מכיל בתוכו הרבה יותר מתיאור הדיכוי של להטבים – כל דיכוי מרגיש בערך ככה. מזדהה למרות שממש לא גיי.

    להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew