להתראות בהאג

במשך כל השנה האחרונה פועל צה"ל לטרפד את הפעילות ההומניטרית של אנשי תעאיוש באזור הר חברון, באמצעות צווי "שטח צבאי סגור". עשרות פעמים השנה, גורשו הפעילים והחקלאים הפלסטינים מאדמותיהם על ידי הצבא, שמשתמש בצווים באופן הנוגד את הנהלים. במקום לשמור עליהם מפני התנכלויות המתנחלים, הצבא מגרש את החקלאים הפלסטינים משדותיהם ומבורות המים שלהם.

בשבת שעברה, 30 באוקטובר, שבר מח"ט הר חברון אל"מ גיא חזות את שיא הגרוטסקה, כאשר הנפיק חמישה צווים כאלה בבוקר אחד. ארבעה צווים הוצגו לפעילים עם הגיעם לדרום הר חברון, והחמישי הוצא במטרה למנוע מסיק בכרם השייך למשפחה פלסטינית, מול גדר ההתנחלות סוסיא. בשבוע שעבר, באותו מקום כאשר משפחת אבו סבחה מסקה את זיתיה, היא הותקפה באבנים בידי רעולי פנים מתוך ההתנחלות. כאשר בני המשפחה ברחו, התוקפים הגיעו וניקבו את צמיגי המשאית שלהם. הצבא הגיע והפסיק את המסיק, היבול הוחרם ובני המשפחה גורשו מכרמם בבושת פנים. אבן שיידו רעולי הפנים פגעה ברגלו של הפעיל עזרא נאווי, פצעה אותו וגרמה לדימום. חשוב לציין כי הצווים נכתבים בשטח, בניגוד לנהלים, ומח"ט יהודה אל"מ גיא חזות חותם עליהם טלפונית בשלט רחוק. כל הצווים מצולמים ויוצגו בבית המשפט בבוא העת.

בשבת שעברה כאשר אשה פלסטינית זקנה, שגורשה מהכרם, הלכה לעשות פיפי בשטח הסגור, החיילים רצו בעקבותיה וגערו בה בגסות. כאשר עזרא קרא אליהם להתנהג יפה, החיילים, שאינם דוברים ערבית, קראו לו לגשת אל הסבתא ולהסביר לה שהכניסה אסורה. עזרא נכנס ותירגם את דברי החיילים. תוך כדי כך, כעבור דקה וחצי, הוא נעצר בתואנת שקר שהוא נכנס כביכול לאזור הכרם ללא רשות והפר את הצו. עזרא נעצר ואחריו נעצר גם עמיאל ורדי שרץ אל הכרם במחאה. בתחנת משטרת חברון העיד הסג"מ שהביא את עזרא עדות מפלילה שיכולה היתה להחזיר אותו לכלא. הראיה לכך היתה כשהחוקר המשטרתי שצפה בצילומים קרא בתדהמה… לא ייאמן… לא ייאמן… כעשר פעמים. הוא הזמין את הקצין הצעיר לצפות בצילום המעצר. הסג"מ צפה במבוכה ומלמל שעדותו התבססה על דברים שנאמרו לו. כזכור, נגד עזרא תלוי גזר דין של מאסר על תנאי לשישה חדשים למשך שלוש שנים, בעקבות עדות מפלילה של שני קצינים שהעידו שהוא תקף אותם. אני ראיתי וצילמתי את ההיפך בדיוק. למרות זאת ביהמ"ש הרשיע את עזרא.

תיעוד: ניסים מוסק

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
שיחות לילה
ליידי וינטר
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
איך ישראל מעלימה ראיות לנכבה?
הגר שיזף | מוסף הארץ
לא אלך
יונתן פולק
משפט הבנקאים: המדינה התקפלה
מדור אסונות יחסי ציבור
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew