טריסטן אנדרסון: ראיון ראשון מאז הפציעה

פעיל השלום האמריקאי טריסטן אנדרסון העניק ראיון ראשון מאז פציעתו האנושה בהפגנה בכפר ניעלין, בתוכנית Democracy Now (תרגום למטה).

טריסטן, אשר היה מאושפז במשך כשנה בישראל בטרם חזר הקיץ לארה"ב, נפצע באופן אנוש בחודש מארס 2009 לאחר ששוטרי מג"ב ירו רימון גז בעל טווח מוגדל ישירות לראשו במהלך הפגנה שבועית שנערכה בכפר ניעלין נגד חומת ההפרדה. עקב כך, סבל טריסטן מפגיעה מוחית ואיבד את הראייה בעינו הימנית.

כך תיאר טריסטן את השתלשלות הדברים בראיון:

"בזמן שביקרתי בישראל ובפלסטין, ובכן, העניינים הפכו לדי דרמטיים, בגלל שהשתתפתי בהפגנה נגד חומת האפרטהייד שהישראלים בונים בפלסטין. ושוטרי מג"ב באו, והם ירו רימון גז מדמיע בעל מהירות מוגדלת, והרימון פגע לי במצח, גרם לי לאבד את ההכרה וגרם נזק מוחי. כך שהחיים שלי די שונים מאז".

בראיון בתוכנית Democracy Now השתתפה גם שרה שורד, פעילת שלום אמריקאית וידידתו של טריסטן, אשר נעצרה ביולי 2009 יחד עם שני פעילי שלום נוספים בעת טיול על גבול עיראק-איראן, ושוחררה רק באחרונה מהכלא האיראני לאחר למעלה משנה במאסר. שני הפעילים הנוספים, שיין באואר – ארוסה של שרה – וג'וש פתאל עדיין כלואים באיראן.

בתחילת השבוע, השתתף טריסטן בהנפת כרזה הקוראת לשחרור חבריו שיין וג'וש, ובראיון המשותף עם שרה קרא סטריטן לרשויות באיראן לשחרר את השניים.

"אני יודע שלעיתים קרובות, כאשר אנחנו רוצים שמישהו ישוחרר מהכלא, אנחנו אומרים שהוא חף מפשע, בלי קשר לעובדות בפועל. אבל במקרה של שיין וג'וש, אני חושב שאין שום עובדות שאפילו מרמזות על כך שהם אשמים בביצוע עבירה כלשהי. אז בבקשה תשחררו אותם".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew