בוטלה הרשעת שוטר כדי לא לפגוע בדימוי העצמי שלו

בית משפט השלום בתל אביב ביטל את הרשעתו של שוטר יס"מ שתועד מכה ללא סיבה מפגין עצור במחאה החברתית בתל אביב בקיץ 2012 – כדי למנוע פגיעה בדימוי העצמי של השוטר.

למרות שהשוטר, רונן ערוב, הודה בתקיפת המפגין לאחר מעצרו, ובבית המשפט הוצג סרט בו נראה ערוב מכניס בלי סיבה אגרופים לפרצוף של המפגין תום ישראלי בתוך בניין העירייה, ציין השופט דניאל בארי כי התרשם כי ערוב הוא אדם בעל יכולת איפוק ושליטה עצמית. השופט החליט לפיכך על ביטול הרשעתו של ערוב בתקיפה, בין השאר משום שהיא עלולה לפגוע בדימוי העצמי של ערוב ולהוביל לפיטוריו.

"ניתן לראות בכישלונו של הנאשם כישלון חריג שהוא מודע לחומרתו, ואין אפשרות להתעלם משירותו החיובי של הנאשם למשך קרוב לשני עשורים ביחידות שהשירות בהם אינו קל", כתב השופט בארי בפסק הדין. "אין ספק כי השארת ההרשעה על כנה תסכן באופן משמעותי את המשך שירותו של הנאשם במשטרת ישראל", הוסיף.

"זו פשוט שערורייה", אמרה בתגובה עו"ד גבי לסקי, המייצגת את ישראלי. "יש מקרים שאנשים לא יכולים להמשיך בעבודתם וזה אחד מהם. שוטר שמכה עצורים לא יכול להמשיך להיות שוטר. לא ייתכן שבית המשפט ייתן יד למצב כזה. אזרחים מן השורה לרוב לא נהנים מהפריבילגיה של חסדי מערכת המשפט".

ערוב היה השוטר הראשון שנגדו הוגש כתב אישום בעקבות אלימות כלפי פעילי המחאה החברתית. עם הגשת האישומים נגדו במרץ 2013, הוחלט במקביל על עיכוב ההליכים בכתב אישום שהגישה המשטרה נגד ישראלי, בגין תקיפת שוטר והתקהלות.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew