קק"ל מתכננת לנטוע את "יער הטלוויזיה של אלוהים" על אדמת כפר בדואי לא מוכר

המדינה היהודית הורסת את בתיהם של אזרחיה המוסלמים בכדי לטעת עליהם עצים מתרומות של נוצרים. נשמע מסובך? לא ממש. הקרן הקיימת הציבה בשבוע שעבר שלט חדש סמוך לכפר הבדואי הלא מוכר אל עראקיב בו הודיעה על כוונתה לנטוע על אדמת הכפר את "יער הטלוויזיה של אלוהים" (God TV Forest) שנתרם על ידי הארגון הנוצרי האוונגליסטי God TV. כך דיווחה מיכל רותם בבלוג נא להכיר.

לקראת נטיעת היער, המעורר התרגשות עצומה בקרב אנשי God TV בשל סמיכותו לשרידים של כנסיה ביזנטית מהמאה השישית, הקימה קק"ל במרחק של קילומטר מאל עראקיב בסיס גדול מוקף קונצרטינות ובו ניצבים דחפורים ומכולות, מוכנים להתחיל לייער את השטח.

אל עראקיב – שנהרס בחודשים האחרונים שוב ושוב על ידי המשטרה – נהרס השבוע זו הפעם השביעית בתוך פחות מארבעה חודשים. כוחות גדולים של משטרה בליווי אנשי הסיירת הירוקה ובדחפורים הרסו את כל המבנים בכפר, עקרו את כל העצים, ואנשי הכפר – הנמצא סמוך לרהט – שוב נותרו מופקרים בשטח ללא קורת גג.

קק"ל טענה בחודשים האחרונים כי אין לה כל קשר להריסות הבתים, אולם העובדות בשטח מספרות סיפור אחר. יתרה מזאת, קק"ל מתכננת לנטוע את היער על אדמות הכפר ששאלת הבעלות עליהן עדיין נתונה במחלוקת משפטית.

בחודש שעבר דרשו ארגונים יהודים אמריקאים מצידי ועידת קק"ל באטלנטה לחדול משיתוף פעולה עם ממשלת ישראל בנישול וגירוש הבדואים בנגב מאדמתם. כמה שבועות קודם לכן, כוסה בית קק"ל בתל אביב בעשרות צילומים המתעדים את הרס אל עראקיב.

בחודשים האחרונים עומד אל עראקיב במוקד מאבק הבדואים להכרה בכפרים הבלתי מוכרים, לאחר שנהרס כליל על ידי המשטרה ימים ספורים לפני חודש הראמדאן ומאז שש פעמים נוספות, כאשר ברקע כוונת הקרן הקיימת לנטוע יער על אדמות הכפר שבמחלוקת משפטית.

בימי הקיץ הלוהטים של שלהי יולי, לאחר הריסת אל עראקיב בפעם הראשונה, קוננה אראלה דונייבסקי על כך שיש כאלה ששווים יותר וכאלה ששווים פחות. באוגוסט, לאחר הריסתו של אל עראקיב בפעם הרביעית, נרשמו דברים מפיו של השייח' סיאח אל-טורי, אשר נאלץ לעבור להתגורר בבית הקברות של הכפר עקב צו הרחקה שמנע ממנו לשהות בכפר עם בני משפחתו.

אחרי שהכפר נהרס בפעם החמישית, מיד לאחר חג רמדאן, כתב גדי אלגזי מאמר על הפוליטיקה שמאחורי ייהוד הנגב ועל תוכניות המלחמה של נתניהו ואהרונוביץ'. באותם ימים גם נערך רב שיח תחת הכותרת "בדואים בנגב – מיתוסים ועובדות", שקטעים מתוכו שודרו בטלוויזיה החברתית.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew