מחאת קלדן בית משפט: הקליד שוב ושוב "שונא את העבודה שלי" במקום לתמלל


קלדן בית משפט בארה"ב מצא דרך מקורית לבטא את התסכול מעבודתו המשמימה ולמחות על תנאי העסקתו. דניאל קוצ'נסקי, שהיה אמון על הקלדת הפרוטוקולים של ישיבות בית משפט במנהטן בניו יורק, הקליד שוב ושוב את המשפט "אני שונא את העבודה שלי", במקום לתמלל את הדיונים בבית המשפט.

קוצ'נסקי, בן 43, הקליד את מחשבותיו (ולפעמים סתם ג'יבריש) במקום לתמלל דיונים של יותר מ-30 ישיבות בית משפט, ועקב כך נאלצה מערכת בתי המשפט לנסות לשחזר את הפרוטוקולים האבודים על סמך זיכרונם של כל מי שנכחו בדיונים. מעשיו של קוצ'נסקי גם עוררו חששות כי הרשעות בית המשפט עלולות להתבטל בערעורים על בסיס הטענה כי חסרות ראיות מפתח מכיוון שלא תועדו בפרוטוקול.

"במקום שאלות ותשובות, כל הפרוטוקול ג'יבריש", אמר מקור בבית המשפט. "בחיים לא ראיתי מצב בו קצרן אחד גרם לכל כך הרבה נזק", אמרה קלאודיה טראפ, מגוף משפטי העוזר למורשעים למצוא טעויות בהכרעת דינם ולערער עליהן. "זה מצב נוראי עבור כולם. קשה לתקן את מה שנעשה".

העיתון "ניו יורק פוסט" שדיווח על המקרה, השווה בין התנהגותו של קוצ'נסקי לבין אובדן השפיות של דמות הסופר ג'ק טוראנס שגילם ג'ק ניקולסון בסרט האימה "הניצוץ". טוראנס התבודד במלון שומם כדי לכתוב ספר, אך סבל מהתמוטטות עצבים ובסופו של דבר רק כתב שוב ושוב את המשפט "רק עבודה בלי משחקים, הופכים את ג'ק לבחור משמים".

קוצ'נסקי, שהמעשה שלו דווקא נראה לנו שפוי לחלוטין, פוטר כצפוי מעבודתו בעקבות הפרשה. "העבודה העבירה אותו על דעתו, וגרמה לו לאבד את כל מה שהיה לו", אמר אביו של קוצ'נסקי בראיון לפוסט.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
עבודה – זה לא שיש לך ברירה
ערב סטנד אפ המקורי
איך להיגמל מעבודה?
המדריך המלא
להתפטר בגדול
מגלה את אמריקה
העבודה
סנטיאגו גראסו
הזכות לעצלות
לואיס חוסה פראט
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew