עדיין יותר מדי: שבדיה שוקלת לרדת ליום עבודה של שש שעות

בשבדיה שוקלים לקצר את יום העבודה לשש שעות לעומת שבע שעות כיום, ולהשאיר את רמת השכר של כל העובדים ללא שינוי. כתבתנו לענייני עבודה מציינת שזה עדיין יותר מדי, אבל צעד בכיוון הנכון.

גוטנברג, העיר השנייה בגודלה בשבדיה הידועה בפארקים הירוקים ובמערכת התעלות הרחבה שלה, החלה בניסוי שבמסגרתו עובדי העיריה יחולקו לשתי קבוצות, כאשר קבוצה אחת תמשיך לעבוד שבע שעות ביום והקבוצה השנייה תעבוד שש שעות, בתמורה לאותו השכר.

"אנחנו חושבים שהגיע הזמן לנסות את זה ברצינות בשבדיה", אמר מטס פילהם, סגן ראש עיריית גוטנברג, לעיתון השבדי "לוקאל". "אנחנו מקווים שהעובדים במתכונת החדשה ינצלו פחות ימי מחלה וירגישו טוב יותר נפשית וגופנית אחרי שיעבדו פחות שעות".

נגניות רחוב בגוטנבורג – ינגנו שש שעות?

לדבריו, התוכנית גם תיצור עוד מקומות עבודה, וציין כי ישנן הוכחות לכך שמשמרות ארוכות פוגעות באיכות העבודה. ניסוי דומה של מעבר למשמרות של שש שעות שנערך לאחרונה במפעל מכוניות בגוטנבורג הניב תוצאות מעודדות, הוסיף פילהם.

רשויות מקומיות נוספות ברחבי שבדיה אימצו בעבר מדיניות של קיצור יום העבודה לשש שעות, אולם מרבית היוזמות לא שרדו לאורך זמן.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew