עולם חדש מופלא: ילדים שחולמים בהקיץ יטופלו בתרופות

הדחף הבלתי נשלט של הקומפלקס התרופתי-פסיכיאטרי להגדיר מספר גדל והולך של תכונות אופי בתור הפרעות נפשיות שמצריכות טיפול תרופתי, שוב הוליד הפרעה חדשה – חלומות בהקיץ.

פסיכיאטרים בעלי קשרים עם חברות תרופות בארה"ב טוענים כי יתכן שקרוב לשני מיליון ילדים אמריקאים שנוטים לחלום בהקיץ ולבהות לעיתים תכופות, סובלים מסוג חדש של הפרעת קשב בשם Sluggish Cognitive Tempo (או בקיצור SCT), דיווח העיתון "ניו יורק טיימס".

כמחצית מילדים אלו כבר מאובחנים כסובלים מהפרעת קשב וריכוז (ADHD), אולם מיליון ילדים נוספים טרם אובחנו כסובלים מהפרעה קוגנטיבית כלשהי. ילדים אלו מהווים פלח שוק חדש שטרם נוצל לתרופות קיימות לטיפול בהפרעת קשב וריכוז כמו קונסרטה, ויואנס ואדרל – אשר יוכלו לשמש לטיפול גם ב-SCT בשל שלל התסמינים שחולקות שתי ההפרעות, דיווח הטיימס.

יתר על כן, קרוב לוודאי שמספר הילדים שיאובחנו כסובלים מ-SCT יהיה גדול מההערכות, כפי שהתברר במקרה של ADHD. לפי מדריך האבחנות הפסיכיאטרי האמריקאי (DSM) – הנחשב לתנ"ך האבחון הפסיכיאטרי – עד 5% מהילדים בארה"ב עלולים לסבול מהפרעת קשב וריכוז, אולם נכון להיום 11% מהילדים בארה"ב כבר אובחנו כסובלים מההפרעה.

סוגי ההפרעות הנפשיות החדשים שצצים כמו פטריות אחרי הגשם באים על רקע נטיית גוברת של הפסיכיאטריה להגדיר בתור מחלות מספר גדל והולך של תכונות האופי. במהלך 50 השנים החולפות גדל כמעט פי שלושה מספר מחלות הנפש הנכללות במדריך DSM, ובין תכונות האופי ודפוסי ההתנהגות שמוגדרות בתור מחלות נמנות הנטייה לערער על סמכות, אבל על מות בני משפחה, יצירתיות מעל-לממוצע וציניות.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew