מחקר: תינוקות בוכים בלילה כדי למנוע מהוריהם לעשות סקס

האם אתם תוהים לפעמים איך התינוק יודע להתחיל לבכות ולצרוח בדיוק ברגע שאתם ובני/ות זוגכם/ן סוף סוף מצאתם רגע פנוי לעשות סקס? חוקרים באוניברסיטת הרווארד בארה"ב טוענים כי הם מצאו את התשובה לכך: התינוקות רוצים למנוע מכם להזדווג ולהביא לעולם ילד נוסף.

מחקר של הביולוג דיוויד הייג מצא כי תינוקות מתוכנתים לפעול באופן שיבטיח את המשך המונופול שלהם על תשומת הלב של אמם – והדרך הטובה ביותר להשיג מטרה זו היא לדאוג לכך שהוריהם יהיו עייפים מכדי לקיים יחסי מין.

המחקר ציין כי התנהגות התינוק נובעת מההיגיון הגנטי שביסוד תהליך הברירה הטבעית: ככל שאמו של תינוק משקיעה בו יותר אנרגיה, כך גדלים סיכוייו לשרוד. לכן, התינוק מתוכנת מראש כדי לגרום לאמו לתת לו כמה שיותר תשומת לב (תינוקות שלא היו מתוכנתים כך לא הצליחו לשרוד ולכן לא שרדו את הברירה הטבעית). על ידי בכי בלילות שמונע מההורים לקיים יחסי מין, התינוק מבטיח שתשומת הלב של אמו תהיה נתונה רק לו, ולא לצאצא פוטנציאלי נוסף.

עם זאת, בכי בלילות אינו השיטה היחידה בה נוקטים תינוקות כדי למנוע מהוריהם ללדת להם אחים או אחיות. מהמחקר עולה גם כי הנקה בשעות הלילה משחררת הורמונים שמאריכים את תקופת אי הפוריות של האם אחרי הלידה. "התופעה של התעוררות תינוקות בלילה מתגברת במחצית השנייה של שנת חייו הראשונה של העולל, ובולטת אף יותר אצל תינוקות שעדיין יונקים", אמר פרופ' הייג. "עייפות אימהית מהווה חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה של התינוק להגדיל את פרק הזמן שחולף בין לידה ללידה".

מחקר אחר שנערך ביפן, שעקב אחרי התנהגותם של תינוקות במשך שישה חודשים ואשר ממצאיו פורסמו בתחילת 2014, חשף כי תינוקות נוטים לפעמים לזייף בכי כדי למשוך את תשומת הלב של הוריהם. "תינוקת שאחרי התנהגותה עקבנו, נהגה לפרוץ בבכי בכוונה תחילה כדי לזכות בתשומת הלב של אמה", אמר ד"ר הירוקו נקיאמה. "מיד אחרי שאמה היתה מתקרבת אליה, התינוקת היתה חוזרת לחייך ומפסיקה לבכות".

תגובה אחת

  1. נועם
    ספט 13, 2017

    מסכנים אני בוכה כי אני רואה אותם שהם רוצים את אמא שלהם
    בגלל פיצה שרציתי בכלייזמרים בצפת

    להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew