הסקווט הגבוה ביותר בעולם

הוא מתנשא לגובה של 45 קומות, על הגג שלו יש מנחת מסוקים, ומתגוררים בו יותר מ-2,500 בני אדם. הכירו את הסקווט הגבוה ביותר בעולם.

"טורה דה דוד" (מגדל דוד), גורד שחקים בבירת ונצואלה, קראקס, נועד במקור לשמש כבניין משרדים יוקרתי של בנק וכסמל לכוחו של הקפיטליזם במדינה. בנייתו בלב העיר החלה בשנת 1990, אולם כעבור ארבע שנים ועוד בטרם הושלמה בנייתו, נעצרו באחת עבודות הבנייה בעקבות משבר הבנקים שגרר את ונצואלה כולה למשבר כלכלי עמוק, והעלה לשלטון בסוף אותו עשור את הוגו צ'אווס.

שלד המגדל, שהפך לאנדרטה אילמת למערכת הבנקאית הכושלת של המדינה הדרום אמריקאית, עבר לבעלות המדינה לאחר שהבנק שבנה אותו קרס. המגדל עמד ריק במשך יותר מעשור עד שבחודש אוקטובר 2007, בעקבות משבר הדיור שפקד את ונצואלה, החלו לפלוש אליו אנשים חסרי בית.

ועד מרכזי דואג לצרכים הבסיסיים של כ-700 משפחות המתגוררות בגורד השחקים, אשר בו יש בית ספר, מרפאות, חנויות ובעיקר פתרונות מגורים מאולתרים. הדיירים משפצים את בתיהם בעצמם, וכל מי שנכנס מקבל במקרה הטוב קירות – כל היתר נעשה באופן עצמאי.

ההשקעה הניבה פירות, וכיום ניתן לחבר חלק מהדירות לרשת חשמל שיתופית, ביוב ואפילו טלוויזיה בלוויין, ומי שהתמזל מזלו למצוא דירה בקומה 22 ומטה אף ייהנה מחיבור למים. בכל הנוגע למעלית המצב מסובך יותר: בעלי קטנועים יכולים להיעזר בהם כדי לנסוע עד לקומה העשירית, אך כל קומה מעבר לכך מחייבת שימוש בגרמי מדרגות נטולי מעקה.

במקום גם התפתחה כלכלה מקומית שוקקת חיים, וברחבי המגדל תולים הדיירים על הקירות שלטי מודעות המציעים מגוון מוצרים ושירותים, החל מגלידה תוצרת בית ושיעורי אנגלית וכלה בקעקועים וטיפולי שיניים מוזלים. בין הדיירים ניתן למצוא אפילו שוטרים ובני משפחותיהם, ועל הגג פועל חדר כושר מאולתר שממנו ניתן להשקיף לנוף עוצר נשימה.

מגדל דוד אפילו כיכב בפרק של סדרת הטלוויזיה "הומלנד" בתור המקלט המפוקפק של ניק ברודי, אם כי צילומי הפרק בוצעו בפועל בפורטו ריקו.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew