פועלי כל העולם… תרגעו!

הוט מציגה: חודש סרטי זכויות עובדים

תפנית דרמטית בסכסוך העבודה בחברת הוט. פחות שבועיים אחרי שוועד עובדי החברה הפך לוועד העובדים היציג והכריז על סכסוך עבודה בשל העברת עובדים למיקור חוץ, הודיעה הנהלת הוט במפתיע על הסכמתה לכל דרישות העובדים.

"הגענו למסקנה שעדיף לשתף פעולה עם העובדים במקום להילחם נגדם ולנקוט בצעדים חד צדדיים כמו העברתם לחברות קבלן", אמר מנכ"ל הוט, הרצל עוזר. "כביטוי של רצון טוב כלפי ועד העובדים גם החלטנו להפיק סדרת סרטונים שמעודדים את עובדי החברה להצטרף לוועד, ובכוונתנו להקדיש חודש שלם לשידור סרטים על זכויות עובדים בערוץ הסרטים של הוט", הוסיף.

ועד העובדים של הוט הוכר בתחילת החודש כוועד עובדים יציג המאוגד תחת ארגון כוח לעובדים, לאחר שהצטרפו לשורותיו 1,250 עובדים, יותר משליש מכלל עובדי החברה. "אני קורא לכל 3,500 עובדי הוט להצטרף לוועד העובדים", אמר עוזר. "כך נוכל לפעול יחד לשיפור תנאי השכר, חיזוק מעמד העובדים תוך העסקתם באופן ישיר, והבטחת הביטחון התעסוקתי של כלל עובדי הוט".

כאשר נשאל עוזר לגבי התבטאויותיו בעבר בגנות ארגון כוח לעובדים שתחתיו התאגדו עובדי הוט, אמר: "הדברים נאמרו מתוך התלהטות יצרים, והיו סרי טעם. הייתי רוצה לנצל את ההזדמנות להמליץ גם לעובדים בחברות אחרות להצטרף לארגון כוח לעובדים, אשר בניגוד להסתדרות, הוא ארגון דמוקרטי שדואג לזכויות העובדים ביושר וללא משוא פנים".

בעקבות היענות הנהלת הוט לכל דרישות העובדים, הוסר איום השביתה שריחף מעל החברה מאז שהכריז ועד העובדים על סכסוך עבודה בתחילת החודש. "אנו בפתחו של עידן חדש של הדברות אמיתית בין ההנהלה לעובדים", אמר עוזר. "נציגי הוועד הם מטובי העובדים והעובדות בחברה, הרוצים אך ורק בטובתה, שהיא גם טובת כולנו. יחד נצעיד את הוט למקום טוב יותר לכלל העובדים והלקוחות".

חוזה עבודה אישי של אמן

 1  בעבודה שלי אפשר יהיה לנשום.
 2  עבודתי תכלול שלושה חלקים חשובים באותה המידה: דברים שאני יודע איך לעשות, דברים שאינני יודע איך לעשות, ודברים שאני מגלה תוך כדי עשייה.
 3  אנסה להתייחס למציאות בתור נס, חידה או משחק. אשמור על חושים מחודדים כדי ללמוד את אמנותי מכל מקור אפשרי – ילדים, כלבים, חול ברוח, שיכורים, תחנות רכבת, קרח נמס וירקנים.
 4  ידע הופך לידע רק כאשר חולקים אותו עם אחרים. אחלוק תמיד את הידע שלי כשהדבר אפשרי.
 5  לא אכפה על אף בובה סוג כלשהו של סיפור או תפיסה חזותית, וגם לא תנועות, העמדות או צלילים.
 6  אעשה כמיטב יכולתי לסייע לחפצים וחומרים לספר את סיפורם.
 7  משחק הוא כבר מחצית מעבודתי. אפנה זמן כדי לשחק עם החומרים, הבובות והתפאורה.
 8  בובות וחלקיהן יורשו לעבור מהופעה אחת לאחרת ולהחליף זהויות.
 9  שגיאות וצירופי מקרים כביכול שיתרחשו בתהליך העבודה יתקבלו בברכה כמתנה מהחיים; תוצאותיהם לא יידחו.
 10  אדאג לכך שעבודתי לא תשרת פוליטיקה של מלחמה, גזענות או ניצול. לכן לא אשתף פעולה עם ארגונים שאחראים לכך או תומכים תרבותית בגישות אלו בחברה.
 11  בעת הפקת מופע, תמיד אשתדל ככל הניתן לעבוד על בסיס שיתוף, שימוש ברשתות ומערכות פתוחות ושוויוניות אחרות; אעשה כמיטב יכולתי להימנע מהשוק הקפיטליסטי.
 12  זמן הוא לא כסף, ערכו גדול לאין ערוך. אהיה מציאותי ולא אייחס יותר מדי חשיבות למימון בזמן תהליך היצירה.
"יום אחד הוא מאה אלף מופעים" – יואל פלקה, בן ארבע.

חוזה עבודה אישי של הצייר, שחקן, משורר ואמן תיאטרון הבובות הישראלי ישמעאל פלקה, המתגורר בפינלנד. פלקה – לשעבר חבר "מיליציית החורף" ו"מחתרת התלמידים העירונית" – היה מיוצרי הפנזין "AM" בשנות ה-90.

מדריך לעובד/ת המתוסכל/ת

חוברת הדרכה מבית היוצר של האמן ומשבש התרבות האנרכיסט פקארד ג'נינגס, בה הוא מסביר כיצד להחריב את מקום העבודה, להקים במקומו קהילה פרימיטיביסטית אוטופית, ולחיות באושר ובעושר עם השבט החדש שלך עד עצם היום הזה.

הזכות לעצלות

תעבוד כל ימי חייך
תעבוד מנעוריך ועד זקנתך
תעבוד עד שתגיע מוקדם לקבר
בגלל שכך אמר הבוס
והמערכת מאלצת אותך לכך
ובגלל שאם לא תעבוד תחטוף מכות מהמשטרה.

תעמול עד שלא יישאר ממך דבר
תעבוד כל כך קשה בשכר מינימום
שבקושי אפשר לחיות ממנו כמו עבד
ומחר שוב תעמול
כי אדם אכל מהתפוח כך נכתב בתנ"ך
רק עשירים ייהנו מהעושר, אבל אתה לא.

אני תובע את הזכות להתעצל
למה שאעבוד בשביל הבוס?
למה שאעבוד 16 שעות ביום
כאשר ארבע שעות הן די והותר.

בואו ניפטר מכל הבוסים
מכל הבנקאים, עורכי הדין והפוליטיקאים
שנהנים מפרי עמלנו
כך נוכל לעבוד פחות 
ולשחק יותר.

ואני יודע בדיוק איך נוכל לעשות זאת
אם כולנו נתאגד
כך פועלי העולם תמיד השיגו את מטרתם
ונפטרו מהבוס ופתחו במלחמת מעמדות
ואפשרו לנו להיות חופשיים אחת ולתמיד.

idle-traveler

העבודה

"העבודה", סרט קצר של אמן האנימציה הארגנטינאי סנטיאגו גראסו על האופן הבלתי מודע שבו כולנו מנצלים ומנוצלים.

גנוב משהו מהעבודה

האם הבוס שלך עובד פחות שעות ממך אבל מרוויח יותר כסף? מנכ"לית החברה מסתובבת בעולם על חשבונך? אם התאגיד בו את/ה עובד/ת רווחי, זה אומר שלא משלמים לך את הערך המלא של עבודתך – זה הרי מקור הרווחים של התאגיד! אז אם את/ה זקוק/ה למשהו שיש במקום העבודה שלך, קח/י אותו. הרווחת את זה ביושר!

זה יכול להיות מהדק או קצת כסף מקופת המזומנים, או מעילה של ממש בכספי החברה. אם את/ה עובד/ת בבית קפה, קח/י הביתה שקית קפה; אם את/ה עובד/ת במוסך, אמצ/י לעצמך מפתח ברגים. אם את/ה מובטל/ת, קח/י משהו ממקום העבודה של מישהו אחר!

רוב הסיכויים שאת/ה כבר גונב/ת דברים מהעבודה – אם לא חפצים, אז לפחות זמן בשעון הנוכחות. כל הכבוד! אבל אל תסתפק/י בזה. יש עוד כל כך הרבה דברים שאפשר לקחת מהעבודה. כל כך הרבה דברים שמגיעים לך.

כדאי גם לשתף פעולה עם עמיתיכם לעבודה בגניבות כדי למקסם את הרווחים המשותפים שלכם. ובכל מקרה, אל תתנו לבוס להסית אתכם זה נגד זו.

הצטרפו גם אתם לאלפי עובדים ברחבי העולם שכבר חוגגים מדי שנה ב-15 באפריל את "יום לגנוב משהו מהעבודה" מיסודו של הקולקטיב האנרכיסטי crimethinc.

והנה סרטון נוסף מבית היוצר של crimethinc וערוץ הטלוויזיה האינטרנטי subMedia.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew