מופע הבשר של מרק ריידן

בשר נא מופיע כמוטיב חוזר ביצירותיו של הצייר ופסל האמריקאי מרק ריידן, ששם תערוכת היחיד הראשונה שלו, בשנת 1998, היה "מופע הבשר". "נדמה כי קיים נתק מוחלט בין בשר כמזון לבין היצורים החיים, הנושמים, שמהם הוא מגיע. אני מניח שסתירה זו היא שגורמת לי לחזור שוב ושוב לבשר באמנות שלי", אמר ריידן. "אנשים רבים מופתעים לשמוע שאני לא צמחוני. אינני חושב שזה לא מוסרי לאכול בשר. אבל באופן אישי אני מנסה להיות מודע למה אני אוכל ומהיכן זה הגיע".

"הזוועה הקשורה לתעשיית הבשר ברורה וגלויה: הדם שנשפך והשחיטה חסרת האנושיות. רבים מאיתנו שותפים לכך באופן בלתי ישיר בשל צריכתנו הרעבתנית של בשר", הוסיף ריידן. "אני עצמי אוכל בשר תאוותני. אני מרגיש שצריכת בשר בעלי חיים היא יצר בסיסי טבעי, כמו הצורך בסקס או לצייר. אבל קיים פרדוקס שנובע מכך שאני יודע מה עבר על המטעם הזה בדרך לצלחת שלי. איבדנו כל סוג של יראת כבוד. היה מעניין לראות מה היה קורה לו אנשים היו צריכים להרוג בעצמם בעל חיים בטרם היו מרוויחים את הזכות לאכול אותו".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew