היקיקומורי

הוא מסרב ללכת לבית הספר. הוא מובטל ולא מוכן לחפש עבודה. הוא לא יוצא מהבית, מהחדר שלו או אפילו ממיטתו במשך חודשים, שנים, עשורים. הפעם היחידה שבה הוא מאפשר לעולם החיצון לחדור היא כאשר הוא לוקח את המזון שאמו המודאגת משאירה מחוץ לדלתו. הוא "היקיקומורי", "מסתגר" או "מתבודד".

למעלה ממיליון בני אדם ביפן – מרביתם גברים מהמעמד הבינוני בני פחות מ-25 – הם היקיקומורי. כשהם לא קוראים קומיקס או צופים בטלוויזיה, היקיקומורי מעבירים את זמנם באינטרנט… חיים ביקום וירטואלי של מצ'וטטים, מצייצים, גיימרים, כוכבות פורנו, סימולציות וכל דבר אחר שתעלו על הדעת.

החיים "האמיתיים" ביפן של ימינו רחוקים מלהיות מפתים. ההתנגשות הסכיזואידית בין ערכים מסורתיים כמו כיבוד הורים ומחויבות לקהילה לבין ערכים קפיטליסטים חדשים כמו אינדיבידואליזם ועצמאות אישית, מחדירה בצעירי יפן חרדה משתקת. לחץ חברתי עצום שמופעל עליהם מכל הצדדים גורם לרבים מהם לקבל את ההחלטה השפויה כביכול לברוח מהמציאות… ולעולם לא לחזור.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew