האמת העירומה בארה"ב: תחתונים שעליהם מודפס התיקון הרביעי לחוקה במחאה על מכונות שיקוף

בארה"ב (כמו אצלנו), הוצבו בנמלי התעופה מכונות שיקוף פולשניות, שחושפות כל מה שהנוסעים לובשים, כולל הלבשה תחתונה (ומה שמתחתיה). עקב הדאגה שהגלים בהם משתמשות המכונות מסרטנים, ובשל חשש שתמונות העירום ישמרו במכשיר ויתפרסמו, נוסעים רבים בארה"ב מעדיפים לעבור בדיקה גופנית.

אלא שבאחרונה הוגברו דרישות הבטיחות בבדיקה הגופנית, ועקב כך גברה הביקורת על רמת הפלישה האינטימית של הבדיקות הגופניות שמבצעים אנשי הביטחון בשדות התעופה בארה"ב. המחאה כבר לבשה ופשטה צורות רבות, והלהיט האחרון הוא תחתונים וחזיות שעליהם מוטבע התיקון הרביעי לחוקת ארה"ב בדיו מטאלי, אשר ניתן לקריאה על ידי מכונות השיקוף. התיקון הרביעי לחוקה קובע כי לכל אדם יש זכות לפרטיות בגופו, וכי חיפוש גופני באדם יבוצע על פי צו בית משפט.

הפלישה לפרטיות נוסעים בשם הביטחון כביכול, עוררה מחאה גם מצדו השני של האוקיינוס האטלנטי. בגרמניה, כנופיית בָּזָק (flash-mob) של מפלגת הפיראטים הגרמנית מחתה בעירום נגד מכונות שיקוף חדשות בשדה התעופה של ברלין, כשעל חלקי הגוף החשופים של המשתתפים נרשמו סיסמאות מחאה כמו "תהיו אזרחים טובים, תורידו את המכנסיים".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew