השתלטות הגרילה הגדולה מעולם על שטחי פרסום מסחריים

בתחילת חודש מאי 2014 ביצעה תנועת ברנדליזם את השתלטות הגרילה הגדולה מעולם על שטחי פרסום מסחריים. חוליות אמנות גרילה פשטו על 10 ערים ברחבי בריטניה והסירו בתוך יומיים 365 שלטי פרסומת ותלו במקומם יצירות אמנות מקוריות של 40 אמנים בינלאומיים. 

תנועת ברנדליזם (Brandalism), ששמה הוא שילוב של המילים הלועזיות "מותג" ו"ונדליזם", היא התקוממות נגד השליטה התאגידית במרחב החזותי הציבורי. הפעולה הראשונה של התנועה התרחשה ביולי 2012, לאחר ששני חברים, שהחליטו שנמאס להם מהזיהום החזותי בעיר מגוריהם, הקדישו חמישה ימים לשחרור 36 שלטי חוצות בחמש ערים בבריטניה. הפעולה התקבלה באהדה בציבור, והשניים החלו להכשיר אנשים נוספים למשימה. מאז, קמו חוליות שחרור שטחי פרסום בכל רחבי בריטניה.

"ברוח מסורות אמנות הגרילה של המאה ה-20 ובהשראת אגיטפרופ, סיטואציוניזם ואמנות רחוב, פרויקט ברנדליזם מאפשר שיתוף פעולה בין אמנים מרחבי תבל שתכליתו לקרוא תגר על הסמכות והלגיטימיות של פרסום מסחרי במרחב הציבורי ובתרבות שלנו", נכתב באתר ברנדליזם. 

צפו בגלריה צילומים של שלטי פרסומת משוחררים מבית היוצר של ברנדליזם.

עד גועל

ניסויים בבעלי חיים: האם זה שווה את זה?

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew