מאיה אנג'לו מקריאה מכתב של רייצ'ל קורי

הסופרת, היסטוריונית ופעילת זכויות האזרח האמריקאית מאיה אנג'לו, שהלכה לעולמה ב-28 במאי 2014, מקריאה אי-מייל שכתבה פעילת זכויות האדם רייצ'ל קורי בתחילת 2003 בעת שעזבה את ארה"ב בדרכה לרצועת עזה. קורי נהרגה כעבור חודשיים, והוא בת 23 בלבד, לאחר שנדרסה על ידי דחפור צה"לי בזמן שניסתה להגן בגופה על בית של רוקח פלסטיני מרפיח, שנועד להריסה לצורך הרחבת ציר פילדלפי. הסרטון צולם בשנת 2006 לציון שלוש שנים למותה של קורי.

"כולנו נולדים, ויום אחד כולנו נמות, קרוב לוודאי לבד במידה זו או אחרת. ומה אם היותנו לבד אינו טרגדיה? מה אם היותנו לבד הוא שמאפשר לנו לומר את האמת ללא פחד? מה אם היותנו לבד הוא שמאפשר לנו לצאת ולחוות את העולם כדינמי, בר שינוי ואינטראקטיבי? לו הייתי חיה בבוסניה או רואנדה, מוות מיותר לא היה דבר סמלי ומרוחק עבורי. הוא לא היה מטפורה – הוא היה מציאות. אין לי שום זכות על המטפורה הזו, אבל אני נעזרת בה כדי לנחם את עצמי, כדי להעניק קצת משמעות למשהו עצום ומיותר. הבנה זו כי אחיה את חיי בעולם הזה, בו אני נהנית מזכויות-יתר. אינני יכולה לצנן מים רותחים ברוסיה. אינני יכולה להיות פיקאסו. אינני יכולה להיות ישו. אינני יכולה להציל את כדור הארץ בכוחות עצמי. אבל אני כן יכולה לשטוף כלים".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew