נגד הומלסים: ספסלים ציבוריים עם דוקרנים

לאחרונה קמה סערה ציבורית בבריטניה לאחר שעסקים ובנייני מגורים יוקרתיים בלונדון הציבו דוקרנים על המדרכה מול הכניסה כדי למנוע מחסרי בית לישון בפתחי הבניינים. השיטה האכזרית אמנם גררה ביקורת רבה, ובחלק מהמקומות אף הוסרו הזיזים, אולם כעת מתברר כי השימוש בה דווקא צפוי להתרחב.

ספסלים חדשים מכוסים בדוקרני מתכת שמונעים אפשרות לשבת, יוצבו בשכונת יוקרה בבירה הבריטית כדי למנוע מהומלסים לישון עליהם. הספסלים הפרטיים פועלים בשיטת "שלם ושב" (Pay & Sit), ודוקרני המתכת נסוגים לתוך קורות הספסל לאחר שמכניסים מטבע של 50 פני (כשלושה שקלים) לחריץ במנגנון הספסל. שלשול המטבע לחריץ גם מפעיל טַיְמֶר, ורגע לפני שמסתיים פרק הזמן הקצוב נשמע צפצוף התרעה קצר שמזהיר את יושבי הספסל כי הזיזים תכף יגיחו חזרה החוצה.

מתכנן הספסל, האמן הגרמני פביאן ברונסינג, מתעקש כי אין שום תוכנית לייצר או להציב ספסלי "שלם ושב", וכי מדובר רק במיצג אמנות מָקַבְּרִי שאותו יצר עוד בשנת 2008. כך או כך, המציאות לא מחכה לאיש, והגישה לפיה הומלסים (כמו יונים ועכברושים) הם בעיה שיש להיפטר ממנה, הולכת וקונה לה אחיזה. מבקריה בבריטניה אוהבים להזכיר כי 700 אלף בתים עומדים ריקים כיום בממלכה. ולכן מתבקשת השאלה: איך זה שבכלל יש חסרי בית בבריטניה?

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew