מאוננים נגד סקסיזם: בולבולתיפדה חדשה

כמה גברים שהחליטו שנמאס להם להתחרמן בכל פעם מצילומי נשים בתנוחות מיניות המרוחים על פרסומות ענק בכל פינה, מצאו דרך מקורית למחות: מדי שבוע, הם נפגשים לאוננות קבוצתית מול שלטי חוצות עם פרסומות סקסיסטיות ומבזות במיוחד של נשים.

"קבוצת מאונני השלטים הם אנשים פשוטים שנוסעים לעבודה ובחזרה ורואים על הדרך שלטי חוצות. היינו מעדיפים שלא יהיו פרסומות בכלל, אבל כל עוד יש – נמשיך למלא את מבוקשם של המפרסמים להתגרות מינית מהפרסומות. אז בדרך לעבודה עוצרים לאונן", נכתב בעמוד הקבוצה. "הם רוצים שיעמוד לכם בפרסומת לארטיק, שתרטיבו מפרסומת לריהוט ילדים, שתתחרמנו מפרסומת לחומר חיטוי לאסלה, שתזדקרו מפרסומת לג'חנון וביצה. אנחנו כאן כדי לאונן על הפרסומות שהם צורבים לנו במוח. כולנו, נשים וגברים, מפנקים את עצמנו מול שלטי הפורנו כדי שגם הפרסומאים יחוו גירוי מינימלי".

מפגש אוננות פומבית ראשון של חברי הקבוצה נערך מול שלט חוצות באיילון צפון המציג את מורן אטיאס מלקקת בחושניות ארטיק, והמפגש הבא מתוכנן מול שלט של בר רפאלי בגודל 20 מטרים ברמת גן. "המחאה כבר הייתה באוויר", סיפר כפיר רימוך ממארגניה, "אני בסך הכל הרמתי את הכפפה. אנחנו אנשים פשוטים שמגורים. באנו לזעזע כי התופעה שעליה אנחנו מוחים – מזעזעת". מאונני השלטים קוראים לציבור להצטרף למפגשי האוננות בלבוש נוח, ולא לשכוח אפוד זוהר. "אם יש למישהו תמונות של פוסטרים ועטיפות של מוצרים ששווים אינון", הוא מוזמן לפרסם אותן בדף.

לא לשכוח אפוד זוהר. חברי קבוצת מאונני השלטים

מאונני השלטים כבר הספיקו לספוג ביקורת מצד פעילות פמיניסטיות שטענו ששיטת המחאה הזו מבזה נשים, אולם היו גם מי שיצאו להגנת המחאה שכבר הוכתרה בתקשורת בתור בולבולתיפדה חדשה.

"הבולבוליזציה של המרחב הציבורי נהייתה כל כך שגרתית, כל כך שקופה, שאפילו הפמיניסטית הכי לוחמנית בפלוגה כבר לא מרימה את הראש כדי לצקצק לעצמה על לחי הישבן השמאלית של בר רפאלי", כתבה ליטל אבזון. "מדי פעם קופצת לה מחאה כל כך מפתיעה שהיא מזכירה לכולם, בעל כורחם, את משטר הבולבולים האבסורדי אליו התרגלנו, באמירה כמו למשל, אם זה לא עושה לך חשק לאונן, כנראה שלא מנסים למכור לך משהו".

"קבוצת מאונני השלטים קוראים לאוננות קבוצתית מול שלטי חוצות. הקבוצה הקפיצה לרשת את הפיוז מטעם אחד מרכזי – שהפתיע, אודה ואתוודה, גם אותי – שימוש בבולבולים פרטיים למחאה על הבולבוליזציה! זה הרי צעד אחד מבולבולתיפדה. מספר גברים צעירים הציתו את הבלוגוספירה בהצהרתם (ומימושה) שאם כל פרסומת במרחב הציבורי והפרטי מנסה לחרמן אותם, מי הם שיעמדו בדרכו של המכבש השיווקי. במקום סתם לעמוד ברמזור ולבהות במורן אטיאס מלקקת ארטיק, שאלו, למה לא ללכת לאונן מול השלט? זו הרי מטרתו העלאק-בלתי-מוצהרת, לא?", סיכמה אבזון.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. נעם
    יול 16, 2014

    גאוני.
    מפתיע ולא קונבנציונלי אבל גאוני

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew