סכסוך עבודה נוסח הודו: הורגים את הבוס

מספר גדל והולך של סכסוכי עבודה בהודו מסתיימים בשנים האחרונות בכך שעובדים שפוטרו או שתנאיהם נפגעו, הורגים את הבוס שלהם. המקרה האחרון אירע ב-29 ביוני 2014 כאשר עובדים זועמים במפעל טקסטיל במדינת מערב בנגל שבמזרח הודו, הכו למוות את מנכ"ל המפעל בשל מחלוקת על שעות העבודה.

כ-200 עובדים חמושים במוטות ברזל ואבנים הקיפו את משרדו של המנכ"ל ה.ק מהסווארי, והחלו להשליך לעברו אבנים. "מהסווארי, שהיה בעיצומה של ישיבה, ניגש לחלון כדי להביט החוצה אל המון העובדים, כאשר שתי אבנים שנזרקו פגעו בראשו", סיפר אחד ממנהלי המפעל. "הוא התמוטט, ואז קבוצה גדולה של עובדים הסתערה על המשרד. המנכ"ל הוכה עם מוטות ברזל, ומת מפצעיו בדרך לבית החולים". המשטרה המקומית עצרה שישה מהעובדים שככל הנראה יואשמו ברצח המנכ"ל.

האירוע הוא האחרון בסדרה של מקרים שבהם עובדים הודים נוקמים במנהלים עקב פיטורים או תנאים גרועים. בחודש מרץ 2011, עובדים במפעל פלדה במדינת אוריסה שבמזרח הודו שרפו את סגן מנהל המפעל בעודו בחיים זמן קצר לאחר שהודיע להם על פיטוריהם. העובדים הקיפו את רכב השטח של הבכיר, ודרשו מהנהג ועובד נוסף שהיו ברכב לצאת. אחר כך שפכו דלק על הרכב והציתו אותו בעוד המנהל בפנים. אנשי האבטחה בשער המפעל היו עדים למקרה אולם לא נחלצו לעזרתו של הבכיר.

במקרה אחר, בנובמבר 2010, מנהל של חברה יפנית בהודו הוכה למוות בדלהי בעקבות פיטורי עובדים. מוקדם יותר ב-2010, עובדים שפוטרו ממפעל מכוניות במדינת טאמיל נאדו ביצעו לינץ' במנהל בכיר, ובשנת 2008 עשרות עובדים שפוטרו ממפעל רכיבי רכב איטלקי ליד ניו דלהי הכו למוות את מנהל המפעל במוטות ברזל.

תגובה אחת

  1. Nick
    יול 14, 2017

    הגיע הזמן להפסיק לעצור אנשים שכולה היכו את הבוס או אפילו הרגו אותו.
    שפשוט יגידו לעצמם "אה…הגיע לו" וזהו, שיחזרו לחייהם כרגיל.

    להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew