סכסוך עבודה נוסח הודו: הורגים את הבוס

מספר גדל והולך של סכסוכי עבודה בהודו מסתיימים בשנים האחרונות בכך שעובדים שפוטרו או שתנאיהם נפגעו, הורגים את הבוס שלהם. המקרה האחרון אירע ב-29 ביוני 2014 כאשר עובדים זועמים במפעל טקסטיל במדינת מערב בנגל שבמזרח הודו, הכו למוות את מנכ"ל המפעל בשל מחלוקת על שעות העבודה.

כ-200 עובדים חמושים במוטות ברזל ואבנים הקיפו את משרדו של המנכ"ל ה.ק מהסווארי, והחלו להשליך לעברו אבנים. "מהסווארי, שהיה בעיצומה של ישיבה, ניגש לחלון כדי להביט החוצה אל המון העובדים, כאשר שתי אבנים שנזרקו פגעו בראשו", סיפר אחד ממנהלי המפעל. "הוא התמוטט, ואז קבוצה גדולה של עובדים הסתערה על המשרד. המנכ"ל הוכה עם מוטות ברזל, ומת מפצעיו בדרך לבית החולים". המשטרה המקומית עצרה שישה מהעובדים שככל הנראה יואשמו ברצח המנכ"ל.

האירוע הוא האחרון בסדרה של מקרים שבהם עובדים הודים נוקמים במנהלים עקב פיטורים או תנאים גרועים. בחודש מרץ 2011, עובדים במפעל פלדה במדינת אוריסה שבמזרח הודו שרפו את סגן מנהל המפעל בעודו בחיים זמן קצר לאחר שהודיע להם על פיטוריהם. העובדים הקיפו את רכב השטח של הבכיר, ודרשו מהנהג ועובד נוסף שהיו ברכב לצאת. אחר כך שפכו דלק על הרכב והציתו אותו בעוד המנהל בפנים. אנשי האבטחה בשער המפעל היו עדים למקרה אולם לא נחלצו לעזרתו של הבכיר.

במקרה אחר, בנובמבר 2010, מנהל של חברה יפנית בהודו הוכה למוות בדלהי בעקבות פיטורי עובדים. מוקדם יותר ב-2010, עובדים שפוטרו ממפעל מכוניות במדינת טאמיל נאדו ביצעו לינץ' במנהל בכיר, ובשנת 2008 עשרות עובדים שפוטרו ממפעל רכיבי רכב איטלקי ליד ניו דלהי הכו למוות את מנהל המפעל במוטות ברזל.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. Nick
    יול 14, 2017

    הגיע הזמן להפסיק לעצור אנשים שכולה היכו את הבוס או אפילו הרגו אותו.
    שפשוט יגידו לעצמם "אה…הגיע לו" וזהו, שיחזרו לחייהם כרגיל.

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew