ביקשו להיכנס למקלט במגדלי היוקרה וסורבו

תושבי גבעת עמל ב' בתל אביב, הנלחמים זה שנים על בתיהם שמתוכננים להיהרס לטובת מיזם נדל"ן יוקרתי של יצחק תשובה ליד שכונת בבלי, נאלצים בימים אלה להיאבק גם על ביטחונם בשל היעדר מקלט ציבורי בשכונה וסירוב דיירי מגדלי היוקרה הסמוכים להיכנס ולהסתתר במרחב מוגן בעת הישמע האזעקות. כך דיווח אתר mynet.

גבעת עמל ב' על רקע מגדלי Yoo

גבעת עמל ב' על רקע מגדלי Yoo

חנה דורני, תושבת השכונה זה 30 שנה, נתקלה בדלתות סגורות כשניסתה להסתתר במגדלי היוקרה Yoo עם הישמע האזעקה. "במבצע עמוד ענן הדלתות במגדלים תמיד היו פתוחות. עכשיו כבר לא הסכימו שניכנס", סיפרה דורני. "כשנשמעה האזעקה רצתי מהבית לאחד המגדלים, אך השומרים לא נתנו לי להיכנס אפילו שזו שעת חירום. הסתתרתי בחוץ עם הכלב שלי מאחורי העצים. באזעקה השנייה כבר נשארתי בבית עם הכלב. לא רציתי להתבזות.

"אני אלמנה וגרה לבד עם הכלב שלי. הבן שלי משרת בקבע והוא בגבול עזה עכשיו. יש לנו הרבה כעס על כל מה שאנחנו עוברים כאן. כל העניין הפך לשתי מלחמות. הדיירים במגדלים סוגרים בכוונה כדי שלא ניכנס. זאת לא אשמת השומרים, הדיירים שם אנטיפטים ואטומים. הם לא רואים אותנו ממטר ושמחים שמעיפים אותנו משם. יש לנו ילדים נכים בכיסאות גלגלים ואנשים מבוגרים, ואתם לא חושבים עלינו? אם יבואו אלינו וידפקו אצלנו בדלת אנחנו נכניס אחרים. שיחשבו קצת על האנשים המסכנים שיושבים בבתים בלי מיגון".

"זו מלחמה גדולה שנמשכת כבר עשר שנים מול פיקוד העורף, העירייה והמהנדסים", סיפר יוסי כהן, תושב השכונה ופעיל חברתי. "כל אחד מפנה לשני ושום דבר לא עוזר. בעירייה לא נותנים לנו אישורים לבנות מקלטים בעצמנו והם באים אלינו עם צווי הריסה, ככה שאין לנו לאן ללכת ולאן לרוץ".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew