מוות לסמולנים!

 


מפגינים בתל אביב ובחיפה שקיימו משמרות מחאה נגד מתקפת צוק איתן בעזה, הותקפו על ידי בריונים בליווי קריאות "מוות לשמאלנים" ו"מוות לערבים". אוסף סרטונים ועדויות. 

"ניסיתי לחצוץ בין כמה ימניים שירקו לי על הגב למפגינים שיצאו מההפגנה שבדיוק הסתיימה, בסופו של דבר הימניים ניסו לאגף ותקפו קבוצות שהלכו לחניון ולאוטובוסים. הייתי עם עוד כמה חברים וצעדנו על אבן גבירול. עקבו וקיללו 5 מטר מאחורינו עד ארלוזורוב, איפה שהיתה ניידת. ראיתי שהיו שם אנשים עם חבלות די רציניות, מישהו דימם מהראש – חבר שלי קיבל ספריי פלפל לפנים מחייל במדים. שוטרים תפסו את החייל, אבל עקבתי אחריהם וראיתי אותם לוחצים לו את היד ומשחררים אותו במקום. באיזשהו שלב כשבאתי לעזור לאנשים שנפלו על הרצפה מישהו ממש גדול ומפחיד התחיל לתת לי אגרופים, אז נתתי לו מכה ברגל וברחתי כל עוד נפשי בי. החברים לקחו מונית ואני טסתי משם במהירות שלא ידעתי שאפשר להגיע אליה באופניים. לא יודע אם היו עוד נפגעים אח"כ". (רונית צח via חברים של ג'ורג')

"שני חברים שהיו הערב בת"א בהפגנה נגד המלחמה (כשאחד מהם הגיע לצלם את האירוע), הלכו בתום ההפגנה הביתה מרחק כמה רחובות. שלושה אנשים שאינם מכירים עקבו אחריהם כל הדרך מבלי שהם שמו לב. הדרך ארכה כחצי שעה. כשהם הגיעו לחדר המדרגות, שלושת העוקבים הגיחו מהרחוב והתחילו להכות אותם בפראות. המכות היו תוך צעקות על זה שהם "שמאלנים מניאקים". אחד הבריונים אף צעק על הצלם על כך שצילם בהפגנה (לתשומת לב חברינו העיתונאים). שכן שעבר ברחוב ונכנס לחדר המדרגות כששמע המולה וצעקות, גרם למכים לברוח. הבריונים השאירו על גופם של החברים חבלות לאחר בעיטות, אגרופים ומכות בראש. מצבם הפיזי בסדר והם לא נזקקים לטיפול רפואי אבל המומים מאוד מהאירוע".

"יצאתי עכשיו מדירתי בתל אביב לסופר השכונתי, לקנות קצת דברים כדי להעביר את הלילה הלבן שמגיע. כמה מטרים לפניי הלכו שלושה גברים, מאוד חסונים (ההפך ממני) והבנתי מהצורה בה הם הלכו והתלחששו שהם אורבים אחרי משהו, מישהו. המשכתי ללכת כרגיל אבל האוזן והתשומת לב שלי הייתה בהם ופתאום הם התחילו לרוץ לכניסת בניין ברחוב שקט וצדדי ושמעתי צעקות של בחורה שמבקשת שיפסיקו להרביץ לה. ישר רצתי לכניסת הבניין, כשבידי הטלפון מצלצל למשטרה כדי לנסות לעזור להם כמה שאני יכול, וכשהגעתי שלושת הגברים ברחו כאילו לא היו. בכניסת הבניין היו בחורה וגבר שקיבלו מכות משלושה גברים בגלל הדעות הפוליטיות שלהם. הם עקבו אחריהם מההפגנה שהייתה בכיכר הערב ובגלל שהבחור שאחריו הם ארבו כדי להרביץ לו היה צלם שתיעד את המפגינים ה'ימניים', הבריונים באו והרביצו ל'שמאלנים'".

אוטובוס של מפגינים מותקף על ידי מפגיני ימין בחיפה.

מכות בין מפגינים בחיפה, ושוטרים שעוצרים רק את המפגינים הערבים.

"עולה על הרכבת הקלה. מתעדכנת בנאוטיפיקישן בפייסבוק ולפתע שומעת את המשפט הבא: "שיאנוס אותך חמור בעזה". מרימה את הראש בזעזוע ותוך כדי הקללות ממשיכות: "שטיל יהרוג אותך. אמן". מסתבר ששני גברים מקללים. סשן הקללות ממשיך. אני מנסה להבין את מי הם מקללים. זה נראה כאילו הם מדברים אל הדלת של הרכבת. פתאום אני מבינה שיש שם ילדה ולא ראיתי אותה כי הם מכתרים אותה והיא יותר נמוכה מהם. מתוך אינסטינקט צורחת עליהם שיעזבו אותה. ואז הם התפנו לאחל לי אונס, מוות בייסורים ושוב פעם אונס. בעצבים שמתגברים הם ממשיכים לקלל את הילדה ועוד יותר מתקרבים אליה. נדחפת ביניהם. הם בתגובה דוחפים אותי, תוקעים לי מרפק בבטן. הרכבת עוצרת. הם צורחים עלי שאני לא יהודיה ושאני אשרף ביסורים קשים, שוב מאחלים לי אונס עם חיות ובורחים בריצה. רק בשלב שהם דחפו אותי אנשים מסביבי התעוררו. רק בשלב הזה פתאום התחילו צעקות: "שומר, מאבטח… איפה השומר? את בסדר?, חיות". 
לא. אני לא בסדר. זאת הפעם הראשונה בכל ימי חיי שמישהו הרביץ לי.
אני אלך להגיש תלונה במשטרה עם משה אחרי הצהריים. יש מצלמות בכל הקרונות ואני מקווה שיתפסו את הנבלות האלה. אני לא מבינה איך בתקופה כזאת אין על כל קרון מאבטח? אני לא מבינה למה שהתקשרתי לשירות לקוחות של סיטיפס הם ביקשו ממני לשלוח פקס ולא היו מוכנים לשמוע אותי. ואני לא מבינה למה כולם התעוררו רק שאני חטפתי. אני לא מבינה למה ההורים של הילדה הזאת נותנים לה לנסוע לבד בגיל ובמצב כזה. ואני מקווה מאוד ששני האנשים שישבו בשני המושבים עם הפנים לדלת ולמעשה ראו את כל הסיטואציה היו עיוורים וחרשים כי אחרת יש להם חתיכת חשבון עם אלוהים.
והכי לא בסדר שהילדה לא בכתה, לא ענתה, פשוט עמדה ובהתה בהם". (גל סתיו)

תגובה אחת

  1. יאיר ישראל חרעוץ
    יול 14, 2014

    יופי, לא תקבל צפיות.

    להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew